Нон-фікшн

Вольфганг-М. Ауер. Рухливий клас

Ауер В.-М. Рухливий клас. Бохумська модель рухливої класної кімнати: інновація у вальдорфській школі/ Вольфганг-М. Ауер; Переклад Надії Гутянської .– Київ: Наірі, 2018. – 134 с. ISBN 978-617-7314-43-0

Автор, практикуючий вчитель, описує методичні основи й практику нової моделі шкільного навчання в початкових класах, яка була вперше розвинута у Бохумі (Німеччина) й в основі якої лежить рух та пізнання через органи чуттів. Насьогодні ця модель починає все ширше використовуватися як у вальдорфських, так і в загальноосвітніх школах по всьому світу.

 

Бохумська модель стала педагогічною відповіддю на ситуацію, у якій опинилися сучасні діти. Вони зазнають дефіциту саме в тому, що раніше малося на увазі само собою, спираючись на що школа могла рухатися далі. Раніше діти приходили до школи, уже здобувши той досвід, що слугує тут базисом для навчання. Проте сьогодні, через брак почуттєвих переживань, можливостей для руху, тривких людських зв’язків та соціальної упевненості, діти позбавлені такого досвіду. Наслідком цього є труднощі у навчанні, поведінці та розвитку. Дитячим садкам теж часто не вдається це компенсувати. Бохумську модель створювали саме для таких випадків. Працюючи над нею, ми хотіли, аби щось, недоотримане дітьми в дошкільному віці, змогло дозріти в них у початковій школі.

 

Номер стенду: В 4.34

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект