BookChef

BookChef подало до суду на Yakaboo через невиплату коштів

17.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Господарському суді міста Києва розглянули позов видавництва BookChef щодо банкрутства ТОВ «Якабу Трейд». Про це повідомляється на сайті Господарського суду міста Києва від 17.01.2024, справа № 910/17146/23.

«Товариство з обмеженою відповідальністю “Видавництво “Букшеф” звернулося до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Якабу Трейд” у зв’язку із наявною та непогашеною заборгованістю», — йдеться у тексті рішення 114791768 судової справи № 910/17146/23.

 

Це не перший позов на компанію «Якабу Трейд», а справу № 910/17146/23 розглядають з 09.11.2023. У Єдиному державному реєстрі судових рішень наявні такі ухвали у цій справі:

 

 

За рішенням № 115817620 17 січня мало відбутися судове засідання у Господарському суді міста Києва щодо позову видавництва BookChef щодо банкрутства ТОВ «Якабу Трейд».

 

 

Саме 17 січня обидві компанії вийшли із заявами.

 

Yakaboo повідомили у телеграм-каналі, що ця судова справа не впливає на фінансовий стан та роботу книгарні Yakaboo, адже ТОВ «Якабу Трейд» це один із підрозділів холдингу, який відповідав лише за роботу з постачальниками та видавництвами. 

 

Yakaboo стверджує, що суперечка щодо розрахунків між BookChef і Yakaboo виникла у зв’язку з початком повномасштабної війни проти України у 2022 році.

 

«ТОВ “Якабу Трейд” розірвало договірні відносини з компанією, що подала позов, у 2022 році. У грудні 2023 року також вийшло журналістське розслідування, у якому встановлюється зв’язок позивача з росією», — зазначили в Yakaboo.

 

«Bookchef працює у легальному полі, не має зв’язків з росією та не має претензій з боку правоохоронних органів, що підтверджено відповідними перевірками», — стверджують у Bookchef.

 

Також видавництво BookChef зазначило, що ТОВ «Якабу Трейд» заборгувало гроші й іншим видавництвам та постачальникам, окрім BookChef.

 

У Єдиному державному реєстрі судових рішень наявні усі справи за позовом до ТОВ «Якабу Трейд». Крім ТОВ «Видавництво “Букшеф”», позивалися також ТОВ «Сервіс Клієнт», ТОВ «Перо» і ТОВ «Хаскі менеджмент».

 

 

Видавництво Bookchef повідомило, що припинило відвантаження продукції та подало позов до суду у вересні-жовтні 2022 року, коли компанія «Якабу Трейд» зупинила оплату.

 

У Yakaboo зазначили, що ТОВ «Якабу Трейд» намагалося розв’язати питання до суду, щоб остаточно поставити крапку у будь-яких відносинах з BookChef. 

 

«Контрагент зайняв неконструктивну позицію. Тож Yakaboo захищає права та інтереси свого підрозділу в судовому порядку та переконана в обґрунтованості своєї юридичної позиції», — наголосили в Yakaboo.

 

«”Якабу” зареєструвало ще дві юридичні особи: ТОВ “Якабу Бізнес” і “Якабу Рітейл”, щоб уникнути сплати боргів, одночасно перевівши активи та борги більшості ринку, з ким вдалось домовитися», — стверджують в Bookchef.

 

Стало відомо, що за цією ж справою на ТОВ «Якабу Трейд» також позивається ТОВ «Сервіс Клієнт» від 25.12.2023.

 

 

Як повідомлялося, Yakaboo та інші книжкові мережі заявили, що припиняють співпрацю з видавництвом Bookchef через журналістське розслідування «Сенсор» та OSINT-спільноти «Мольфар», яке показало, що видавництво Bookchef має зв’язки з росією («Деокупація книжкового ринку. Як російські видавці досі заробляють гроші в Україні»). Крім того, СБУ оголосила підозру у фінансуванні збройної агресії рф автору бестселерів BookChef і власнику одного з найбільших алкогольних холдингів Євгенію Черняку. Після цього видавництво BookChef повідомило, що змінить власника, ним стане генеральний директор BookChef Олександр Кірпічов.

 

Чільне фото: by Tingey Injury Law Firm on Unsplash