Діти

Дітям, хворим на онкологію, пропонують «Ранкову книготерапію» з казковими героями

17.08.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні стартував проєкт «Ранкова книготерапія», мета якого створити свято та подарувати позитивні емоції дітям, хворим на онкологію. Про це повідомляє видавництво «Ранок».

Команда проєкту разом з харківським об’єднанням клоунів «Файні носи» відвідають 7 онкологічних відділень спеціалізованих медичних закладів України, а також подарують пацієнтам книжки.

 

Зокрема дітям презентують книжку «Бузковий ведмідь, або Живий іграшковий Я» психологині та дитячої письменниці Мар’яни Гончарової-Горянської (Майя Северіна). А для підлітків Мар’яна готує презентацію книжки популярної австралійської авторки Кайлі Форнасьєр «Все, що я тобі не сказала», яку вже переклали багатьма мовами Світу.

 

Також повідомляється, що у програму «Ранкової книготерапії» входить і вистава просто неба від об’єднання «Файні носи».

 

За словами організаторів, карантин наклав на проєкт дуже жорсткі обмеження, тому усі заплановані майстер-класи та читання книжок перенесуть у режим онлайн. Дітей вчитимуть створювати ляльки власними руками, а доросліші вигадуватимуть власних супергероїв та працюватимуть над художніми творами за допомогою Мар’яни Гончарової-Горянської.

 

Окрім того, у межах проєкту у спеціалізованих медичних закладах відкриють «Лабораторії книготерапії» – невеличкі бібліотеки сучасної української дитячої книжки, Планується, що кожне відділення для онкохворих дітей отримає у подарунок майже 200 найменувань нових книжок, розвиваючих ігор та енциклопедій. Загалом це число складе більше тисячі примірників.

 

Ініціаторами «Ранкової книготерапії» стало видавництво «Ранок», яке отримало підтримку Українського культурного фонду для реалізації проєкту. У видавництві сподіваються, що цю ініціативу підтримують інші дитячі видавництва і теж подарують дитячим лікарням свої нові книжки.

 

Заплановані події та місця їхнього проведення:

 

  • 24.08.2020 Полтава, КП Дитяча міська клінічна лікарня, вул. Олександра Бідного, 2 Початок зустрічі 15:00. (Дві події);
  • 25.08.2020 Черкаси, Обласна лікарня вул. Менделєєва, 7. Початок у 16:00 (Дві події);
  • 31.08.2020 Дніпро, Обласна дитяча клінічна лікарня, відділення Онкологія, вул. Космічна, 13. Початок о 15:00 (Дві події);
  • 8.09.2020 Миколаїв, Дитяча обласна лікарня, вул. Миколаївська, 21. Початок 15:00 (Дві події);
  • 14.09.2020 Київ, Київський обласний онкодиспансер, вул. Богавутовська 1. Початок 16:00 (Дві події);
  • 15.09.2020 Київ, Охматдит, онкологічне відділення, вул. Шолуденка, 10. Початок 15:00 (Дві події);
  • 16.09.2020 Київ, Охматдит, відділення гемодіалізу, вул. Шолуденка, 10. Початок 15:00 (Дві події).

 

Як відомо, Читомо спільно з «Міжнародним фондом Відродження» запустило пецпроєкт про паліативну допомогу «До зустрічі в Нангіялі».

 

Читайте також: Disney нашому покупцю уже не цікавий – Віктор Круглов про нові видавничі реалії.