Bologna Children’s Book Fair

До журі престижної премії BolognaRagazzi Award увійшла координаторка Книжкового Арсеналу

09.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Премія у галузі дитячої літератури для ілюстрованих книжок BolognaRagazzi Award оголосила імена тих, хто увійде до цьогорічного складу журі. Про це повідомляється на офіційному сайті Болонського книжкового ярмарку.

 

Однією з них стала Юлія Козловець, координаторка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» та кураторка дитячої програми Книжкового Арсеналу. «Мене рекомендував Український інститут книги, за що я щиро вдячна, а повідомили мене про остаточне рішення організатори Болонського книжкового ярмарку. Я отримала лист від його директорки Елени Пасолі, з якою до того була добре знайома: ми в Книжковому Арсеналі вже мали досвід співпраці з Болонським книжковим ярмарком, представники дирекції брали участь у професійних програмах Книжкового Арсеналу в попередні роки, тож сподіваюсь, що наше співробітництво продовжиться і надалі», — зазначила Козловець в ексклюзивному коментарі для Читомо

 

Окрім неї, членами журі стали Олівія Ахмад, кураторка, редакторка, артдиректорка Будинку ілюстрації в Лондоні, Антоніо Алессандро Ді Чикко, графічний дизайнер з Мілану, співзасновник дизайн-бюро hund, Магалі Хомс Рос,  дизайнерка, директорка іспанської асоціації Tantagora, що в тому числі керує фестивалем дитячої та юнацької літератури та мистецтва FLIC, та Алессандра Стараче, менеджерка історичної дитячої бібліотеки Мілана та Брешії Libreria dei Ragazzi. «Я в очікуванні знайомства та, впевнена, неймовірних відкриттів, які на нас всіх чекають серед книжок, поданих на конкурс», — розповіла Юлія Козловець. 

 

Вона також повідомила, що участь в роботі журі BRAW є для неї великою честю та відповідальністю: «Я вбачаю у своєму запрошенні ознаку видимості українських культурних ініціатив та інституцій в міжнародному середовищі, повагу до експертності зокрема команди Книжкового Арсеналу, який я представляю».

 

BolognaRagazzi Award — це міжнародна премія Болонського книжкового ярмарку для найкраще ілюстрованих та найбільш інноваційних книжок для дітей та підлітків. BRAW — одна з найпопулярніших міжнародних премій у світі в галузі видавництва для дітей.

 

Нагороди отримують у 4 основних категоріях:  художня література,  нон-фікшн,  Opera Prima  (для неопублікованих авторів та ілюстраторів) і комікси. Журі також просять присудити спеціальну  нагороду New Horizons  особливо інноваційній книзі. Окрім основних постійних категорій, щороку BRAW містить також одну або кілька спеціальних категорій.

 

Відомо, що спеціальна категорія премії BolognaRagazzi 2022 року буде присвячена поезії. 

 

Нагадаємо, у 2018 році книжки творчої майстерні «Аґрафка» перемогли в номінації нон-фікшн для дітей премії BolognaRagazzi.

 

Читайте також: Вперше на Болонському книжковому ярмарку: чому не варто бути в тренді

 

Чільне фото: Bologna Children’s Book Fair