Дорж Бату

Доржа Бату звинуватили у фальсифікуванні біографії, він заперечив

08.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Співзасновник партії «Демократична сокира» Віктор Трегубов заявив, що письменник Дорж Бату (справжнє ім’я Андрій Васильєв) не працював у НАСА та не пов’язаний з космічною галуззю. Про це він написав на своїй фейсбук-сторінці.

Трегубов також заявив, що Васильєв не був дотичним до Національної гвардії США. «Це логічно, бо навряд би у цій сфері міг би працювати росіянин з дипломом Бурятського державного університету у дисципліні “сходознавство” та довгим досвідом праці на федеральних каналах. Усі відповідні твердження, в тому числі на Вікіпедії, в кінцевому результаті посилаються на його власні слова. Ці слова є неправдою», — написав Трегубов.

 

Окрім того, він зазначив, що полковник Вескот, Франческа та інші герої книжок Доржа Бату — вигадані персонажі. «Я поважаю право автора на художній вимисел. Але в усіх тих випадках, коли Андрій посилається на їхнє реальне існування — наприклад, продає “квітку з берета Вескотта”, як він зараз робить — він шахраює. Навіть якщо він ці гроші потім справді перераховує на ЗСУ — певно, не треба так», — зазначив Трегубов.

 

У відповідь на своїй фейсбук-сторінці Дорж Бату зазначив, що спочатку планував ігнорувати ці звинувачення, оскільки «маячню складно коментувати», однак згодом змінив думку.

 

Васильєв наголосив, що не працює держслужбовцем: «Я працював і працюю на умовах контракту на приватні компанії, які виконують замовлення державних органів. Ці приватні компанії не розголошують інформацію про своїх штатних працівників». Також письменник зазначив, що ніколи не робив заяв від імені жодної установи, з якою співпрацював.

 

Окрім того, Васильєв прокоментував звинувачення у вигадуванні інтерв’ю з Алєксєєм Навальним для «Голосу Америки». Він повідомив, що не приховує цей випадок, коментував його публічно та описав у книжці.

 

Бату наголосив, що реальних імен прототипів своїх літературних персонажів не розкриває, а документалістики не пише.

 

«Ми у “Видавництві Старого Лева” вважаємо неприпустимими обман та маніпуляції та віримо, що наші автори не вдаються до подібних речей. Так само неприпустимими та жахливими є бездоказові публічні звинувачення, бо вони здатні руйнувати людські життя, навіть якщо є неправдою. “Видавництво Старого Лева” наразі не має фактів, які змусили б сумніватися у словах Доржа», — зазначили у «Видавництві Старого Лева».

 

Дорж Бату — український письменник бурятського походження. З 2011 року живе та працює в США.

 

Станом на 2022 рік видав п’ять романів, які стали бестселерами в Україні: Франческа. Повелителька траєкторій (2018), Франческа. Володарка офіцерського жетона (2019), Моцарт 2.0 (2020), Таємниця старого Лами (2021), Коко 2.0 (2022).

 

Нагадаємо, улітку Дорж Бату презентував свою нову книжку «Коко 2.0».

Читайте також: Чим бентежилися у 2021-му: судні дні, Аваков і його слобожанська, шевченківські страсті

 

Фото: фейсбук Доржа Бату