ілюстрації

Дві українки стали переможницями міжнародної премії ілюстраторів

13.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українські дизайнерки Катерина Савчук та Юлія Чередніченко отримали нагороди World Illustration Awards-2023 від Британської Асоціації ілюстраторів.

Катерина Савчук здобула перемогу в номінації «Новий талант» за серію ілюстрацій «Мій 2022 з бомбосховища», які описують досвід життя в країні під час війни.

«Створення цієї серії ілюстрацій було моїм способом впоратися з жорстокою реальністю, яка увірвалася в мою країну, мій дім, моє життя. Творчий процес дозволив мені стримати свої почуття та емоції, попрацювати з ними, зберегти себе під час найстрашніших і найболючіших подій, які сталися за цей рік війни», — описує свої роботи Катерина.

 

Катерина Савчукхудожниця та ілюстраторка, яка спеціалізується на живописі, абстракції, експериментах з формами та створенні колажів.

 

Юлія Чередніченко перемогла в номінації «Професійний дизайн, продукт та упаковка» з дизайном серії шкарпеток та пакування «Бути козаком — значить». За словами ілюстраторки, в основі концепції лежить етнічна символіка, легенди та міфи про козаків, які є значною частиною української історії.

«Ці шкарпетки не просто одяг, а засіб комунікації сучасного народу України зі своїм історичним корінням. Я хочу, щоб люди побачили цей проєкт та відчули підтримку покоління, хоробрість, силу та мудрість у собі», — розповідає про проєкт Юлія.

 

Юлія Чередніченко — бренд-дизайнерка та ілюстраторка дитячих книжок. Її стиль натхненний народним мистецтвом, природними мотивами та мистецькими напрямками різних епох. 

Щорічною міжнародною премією ілюстраторів World Illustration Awards нагороджують дизайнерів з усього світу в десяти категоріях. Цьогоріч у лонглист потрапили 500 учасників, двадцять з яких стали переможцями.

Нагадаємо, що у квітні 2023 року роботи української ілюстраторки Жені Олійник зʼявились на сторінках The New York Times та The New Yorker.

Читайте також: 5 українців відібрали до коротких списків The Illustrators Exhibition у Болоньї

 

Фото: World Illustration Awards