World Illustration Awards 2020

Дві українські ілюстраторки потрапили до короткого списку World Illustration Awards 2020

24.06.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українки Марія Кінович та Таня Якунова потрапили до короткого списку престижної премії для ілюстраторів World Illustration Awards 2020. Перелік фіналістів з’явився на офіційному сайті премії.

Марія Кінович потрапила до короткого списку у категорію «Книжкові обкладинки». Вона оформила українське видання книжки «Атлас, описаний небом» Горана Петровича, яке вийшло у «Коморі».

«Цей конкурс дуже відомий серед ілюстраторів, його проводить щороку Британська асоціація ілюстраторів. Тому не скажу точно, коли я про нього дізналася, але не виключаю, що через перемоги Тані Якунової, бо вона просто суперзірка конкурсів, і минулого року взяла дуже багато нагород. Цього року теж її робота у шорт-листі, але в іншій категорії», – розповіла Марія Кінович у коментарі Читомо.

 

Також ілюстраторка зазначає, що для неї потрапляння стало несподіванкою, адже лише до довгого списку премії потрапили аж 500 ілюстраторів, тож конкуренція була великою. Загалом до коротких списків пройшли 200 робіт.

 

«Я подавала три роботи: дві обкладинки і одну ілюстрацію в категорію «Експеримент». Чесно, якось особливо не вибирала. Просто взяла те, що робила на той момент. У мене було дві обкладинки до Сатурніна, а також ця. І я подала обидві», – говорить ілюстраторка.

 

«Атлас, описаний небом» — найвідоміший роман сербського письменника Горана Петровича. Марія Кінович також працювала над оформленням його попереднього українського видання («Крамничка з легкої руки»), тому ці дві книжки об’єднані спільним графічним стилем.

 

«Я довго не могла зрозуміти, як зробити конкретно цю обкладинку, бо книжка дуже насичена метафорами, образами, переплетіннями. Але основна штука, що вона про мешканців будинку із прозорим дахом. Це якось дуже красиво, і мені хотілося саме це зобразити на обкладинці», – додала ілюстраторка.

 

Ще однією українською ілюстраторкою, яка потрапила до короткого списку премії вже в категорії «Дизайн продукту та упакування», стала Таня Якунова. Вона розробила серію ілюстрацій «Be Green» для компанії Green Network Energy.

Проглянути усі роботи, які потрапили до коротких списків, можна на офіційному сайті премії.

 

Лауреатів премії оголосять восени цього року.

 

Премію заснувала AOI (Британська асоціація ілюстраторів). Подавати свої роботи можуть як відомі, так і молоді ілюстратори.

 

Як відомо, українці Ольга Музиченко, Марія Білінська та Вадим Соловський стали фіналістами премії World Illustration Award у 2019-му році.

 

Раніше повідомлялося, що конкурс графічного дизайну та ілюстрації Ukrainian Design: The Very Best Of 2020 оголосив переможців.