Голодомор

Еплбаум отримала британську премію за книжку про Голодомор

14.05.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Енн Еплбаум стала лауреаткою британської літературної премії The Duff Cooper Prize. Премію історик отримала за книжку «Червоний голод: війна Сталіна проти України», пише Oxford Mail.

 

Це вже друга перемога Еплбаум. 2003 року вона отримала цю ж премію за книжку «Історія ГУЛАГу» (Gulag: A History), яка вийшла в українському перекладі 2006 року у ВД «Києво-Могилянська академія». За цю ж книжку авторка отримала Пулітцерівську премію.

 

Читайте також: Епплбаум: Знищення довіри до держави, певне, є найважливішим наслідком Голодомору

 

Голова суддівської колегії, а також онучка Даффа Купера, Артеміс Купер, говорячи про переможницю, заявила: «У цій прекрасно написаній книжці, Еплбаум показує читачеві один із найстрашніших епізодів радянського минулого. Не кожен історик зможе зазирнути настільки пильним поглядом в глибини зла і людських страждань, і написати про це з такою ясністю і співчуттям».

 

Зазначається, що приз у розмірі 5 тисяч фунтів стерлінгів (майже 180 тис. грн) Еплбаум отримала на прийомі у Посольстві Франції.

 

The Duff Cooper Prize – літературна премія, яку із 1956 року щороку присуджують за найкращу історичну, біографічну, політологічну працю або (вкрай рідко) поетичну збірку, видану англійською або французькою. Премія заснована на честь британського дипломата, урядовця та письменника Даффа Купера. Переможець отримує перше видання автобіографії Купера «Старі чоловіки забувають» (Old Men Forget) та чек на 5 тисяч фунтів стерлінгів.

 

Раніше ми повідомляли, що Епплбаум отримала за «Червоний голод: війна Сталіна проти України» премію Гелбера.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект