Календар подій

Фестиваль «Зелена хвиля» пройде в онлайн і офлайн форматах та триватиме 2 місяці

XXIV міжнародний книжковий фестиваль «Зелена хвиля» у 2020 році проводиться в офлайн і в онлайн форматах. Офлайновий фестиваль відбудеться в Одесі із 6 до 9 серпня. Онлайновий – триватиме із 6 серпня до 6 жовтня.

Напрямки фестивалю «Зелена хвиля»: книговидання та книгорозповсюдження, популяризація читання, міжнародні культурні зв’язки, мистецтво ілюстрації, словесність, просвіта.

Офлайновий фестиваль

У межах фестивалю відбудуться заходи  на «Книжковій сцені», книжковий ярмарок, події для дітей і підлітків Корнійчуковського фестивалю дитячої літератури та форум «Українська книга на Одещині».

 

На «Книжковій сцені» пройдуть презентації нових видавничих проєктів, презентації лауреатів конкурсів «Мистецтво книги» і «Одеса на книжкових сторінках», читання, авторські вечори.

 

Корнійчуковській фестиваль дитячої літератури — це презентації дитячих книжок, майстер-класи від письменників і художників-ілюстраторів, театральні та музичні програми.

 

Уперше в межах «Зеленої хвилі» пройде форум «Українська книга на Одещині»: відбудуться «ОдесаБібліосаміт», дискусії, творчі зустрічі, інші події.

 

У дні фестивалю також відбудеться нагородження лауреатів книжкових конкурсів «Зеленої хвилі» — «Мистецтво книги» і «Одеса на книжкових сторінках».

 

Локації: Фестивальний центр у парку ім. Т. Г. Шевченка («Книжкова алея», «Книжкова сцена», «Територія творчості»); Одеська національна наукова бібліотека.

 

Вхід на всі заходи фестивалю вільний. Час роботи: 10.00 — 20.00.

 

Фестиваль пройде згідно з вимогами постанови № 392 від 20 травня 2020 року «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території Украіни гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV–2».

Онлайновий фестиваль

В онлайновій програмі «Зеленої хвилі» – 59 подій у 17 спецпроєктах. Це серії телемостів і відеопрограм за участю українських та іноземних письменників, видавців, книжкових критиків, художників, музейників, бібліотекарів.

 

Фокус-тема — «Реальність фантазії».

 

Але фантазія — це не єдине, про що будуть говорити. У програмі – інтерв’ю з представниками Міст літератури ЮНЕСКО, до числа яких віднедавна входить і Одеса; обговорення одеського літературного міфу; бесіди про мистецтво сучасного книжкового дизайну; знайомство з видавничими проєктами музеїв України; лекції про авторське право в Україні; книжкові новини; усні рецензії, читання тощо.

 

Партнер програми: видавництво BookChef. Фінансова підтримка: Український культурний фонд.

 

Дивиться і слухайте гостей фестивалю на Youtube-каналі, Facebook-сторінці і Instagram-сторінці «Зеленої хвилі».

 

Читайте також: «Зелена Хвиля»: італійські гості, діти і рясні дощі

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект