Галина Крук

Галина Крук виступила на музичному фестивалі в Данії

07.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Письменниця Галина Крук взяла участь у 50-му Роскільському музичному фестивалі у Данії. Про це вона повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

У межах напрямку «Україна та реалії російсько-української війни» Галина Крук взяла участь у читанні українських віршів із перекладом на данську.

 

Окрім читань, Українсько-Данський молодіжний дім організував розмову про ситуацію в Україні та флешмоб, де всі охочі могли навчитися співати пісню «Ой у лузі червона калина» українською і данською.

 

Крук зазначила, що навіть попри побоювання, чи пасує тема війни до велелюдного музичного фестивалю, вона побачила сенс у цих заходах і щиру реакцію авдиторії.

 

«Весь цей час мене не покидало враження, що між нашим і всім решта світом прірва, що такі ж раніше безтурботні молоді люди в Україні зараз позбавлені права на радість, на відпочинок, а подекуди навіть — на життя. Я насправді заламалася, мала враження, що приїхала із похорону на свято, абсолютно до цього не готова», — зауважила письменниця. Вона зазначила, що вдячна організаторам за можливість відвідати фестиваль та події, пов’язані з Україною.

 

Серед музичних гедлайнерів 2021 року були Post Malone  і The Strokes, Dua Lipa і Tyler, the Creator, Megan Thee Stallion, Robert Plant & Alison Krauss, The Smile, Kacey Musgraves, TLC, The Blaze, Phoebe Bridgers, Mitski, Big Thief і Little Simz, а також St. Vincent, HAIM, IDLES, Black Pumas, Arlo Parks, Fontaines D.C, загалом 92 виконавці з усього світу.  

 

Україну представляли Dakhabrakha та alyona alyona.

 

Роскільський фестиваль — музичний фестиваль у Данії, який щорічно проводять на південь від Роскілле. Це один із найбільших музичних фестивалів у Європі. Заснований у 1971 році. 

 

У 1972 році фестиваль перейшов під керівництво Roskilde Foundation, яка відтоді керує фестивалем як некомерційною організацією для розвитку та підтримки музики, культури та гуманізму. У 2014 році Roskilde Foundation надала учасникам фестивалю можливість номінувати та голосувати за те, які організації мають отримати кошти, зібрані фестивалем.

 

Нагадаємо, Галина Крук серед інших письменників і письменниць закликала Володимира Зеленського підписати закони, що сприяють українському книговиданню.

 

Читайте також: У смерті жіноче обличчя: «Хто завгодно, тільки не я» Галини Крук

 

Чільне фото: roskilde-festival.dk