Календар подій

Євген Стасіневич говоритиме про радянські тексти й авторів

Літературний критик Євгеній Стасіневич розповість у відкритій лекції про ключових авторів і знакові тексти радянських часів, інтерпретаційні й концептуальні труднощі та можливі рішення. 

«У кризові часи дискусії про культурний спадок загострюються, часто перестаючи бути власне дискусіями. Радянський період в історії української культури загалом і літератури зокрема — чи не найбільш проблемний. З одного боку, ця мистецька продукція принаймні формально — за місцем та часом створення — є радянською, та з іншого, вона лишається українською. І це породжує напруження», зазначають у «Культурному проекті», за ініціативи якого пройде лекція.

 

Тому в лекції йтиметься про рубрикацію цих текстів, ставлення до різних книжок і чи можуть вони бути частиною сьогоднішньої та продуктивної української ідентичності.

 

Євгеній Стасіневич  літературний критик і публічний інтелектуал, радіоведучий та ведучий програми про книжки «Букоголіки» на UA: Суспільне. Лектор численних освітніх проектів (бібліотека bOtaN, Світло, Litosvita, Культурний проект, Бартлбі і Компанія), автор книги «Ціна питання», співредактор відділу культури в «Українському журналі» (Прага, Чехія); один із кураторів інтерактивної виставки Ukraine WOW.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект