міжнародна підтримка

Єврокомісія надасть €5 млн на підтримку українських культурних проєктів

15.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Європейська Комісія оголосила про відкриття конкурсу в межах річної програми «Креативної Європи» для реалізації проєктів із підтримки української культури. Про це повідомили на сайті Європейського Союзу.

На здійснення проєктів виділили пʼять мільйонів.

 

«Можливість культурного висловлювання та доступ для культури — необхідні частини життя. Це допомагає нам переживати травматичні події, формувати індивідуальну та колективну стійкість та дає нам інструменти для взаєморозуміння», — зазначила Марія Ґабрієль, уповноважена з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді.

 

Вона додала, що програма має на меті допомогти українцям, вимушено переміщеним через війну в Україні, та одній із країн-учасниць Креативної Європи отримати доступ до культури.

 

У конкурсі зможуть узяти участь митці й культурні організації з України або інших країн, які беруть участь у програмі «Креативної Європи». У межах конкурсу відберуть три проєкти для фінансування.

 

Подати заявку на участь у конкурсі можна до 29 листопада 2022 року. Умови участі в конкурсі можна знайти за посиланням.

 

Нагадаємо, львівське видавництво Irbis Comics та київське «Видавництво» стали переможцями літературного конкурсу програми ЄС «Креативна Європа».

 

У 2019 році «Креативна Європа» надала трьом українським видавництвам €150 тис. на переклади.

 

Чільне фото: Лукаш Кобус