бібліотеки

Інститут книги розпочав відбір книжок для поповнення бібліотечних фондів

06.10.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український інститут книги оголосив про проведення відбору книжок, які пропонуються до закупівлі для поповнення бібліотечних фондів цього року. Про це йдеться у прес-релізі, який отримало Читомо.

 

Пропозиції приймають від суб’єктів видавничої справи, внесених до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції відповідно до вимог статті 12 Закону України «Про видавничу справу».

 

До розгляду приймають пропозиції щодо закупівлі україномовної книжкової продукції (у тому числі для дітей та юнацтва) кількістю від 500 до 3 тис. примірників, виданої не раніше 2017 року, яка за цільовим призначенням належить до науково-популярних, довідкових, літературно-художніх чи громадсько-політичних видань.

 

Для участі у відборі видавці повинні подати до Інституту пропозицію щодо закупівлі книжкової продукції у вигляді листа-подання у довільній формі, складеного державною мовою та підписаного уповноваженою особою видавця, до якого додати:

 

  • перелік книжкової продукції, що пропонується до закупівлі для поповнення бібліотечних фондів, за формою згідно з додатком 1 до Порядку відбору посилання на форму документа, посилання на форму документа на паперових носіях та в електронному вигляді (надаються на електронних носіях інформації або надсилаються на електронну адресу pbf2018@ukr.net);
  • по одному примірнику кожного виду книжкової продукції, що пропонується до закупівлі;
  • розрахунок книжкової продукції посилання на форму документу , який має включати ціну одиниці кожного найменування книжкової продукції та вартість її доставки до національних і державних бібліотек, обласних центрів, міста Києва, в сумі, що не перевищує 5 % запропонованої ціни одиниці книжкової продукції, а також кількість примірників книжкової продукції, що пропонується до закупівлі, засвідчений підписом уповноваженої особи видавця та печаткою видавця (за наявності);
  • завірені в установленому порядку копії: документів, що підтверджують наявність у видавця виключних майнових прав інтелектуальної власності на твори (щодо кожного найменування книжкової продукції, запропонованого до закупівлі); свідоцтва про внесення суб’єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції; статуту видавця – юридичної особи; документа, що підтверджує повноваження уповноваженої особи видавця.

 

Читайте також про торішнє обговорення програм поповнення бібліотечних фондів, організоване Українським інститутом книги.

 

Установчі документи видавця мають відповідати вимогам Господарського кодексу України та Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

 

«У разі, якщо документ, що підтверджує наявність у видавця виключних майнових прав інтелектуальної власності на твори, складений іноземною мовою, до нього обов’язково додається нотаріально засвідчений переклад документа на українську мову», – додали в установі.

 

До розгляду не приймають пропозиції щодо:

 

  • книжкової продукції, видання якої здійснювалося за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів;
  • підручників і посібників, наукових монографій тощо;
  • книжкової продукції, в якій основний текст є суспільним надбанням, а авторським правом захищений лише науковий апарат;
  • книжкової продукції, яка була придбана для поповнення бібліотечних фондів впродовж 2013-2017 років за рахунок коштів державного бюджету, передбачених за бюджетними програмами Мінкультури.

 

Пропозиції приймають з 9 по 19 жовтня 2018 року у робочі дні з понеділка по п’ятницю з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. за адресою: 01015, м. Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 20.

 

Подавати пропозиції до Інституту необхідно особисто уповноваженим представником видавця або надсилати поштою з доставкою на адресу установи.

 

Відповідальна за прийом документів – провідна фахівчиня із бібліотечної справи відділу співпраці з бібліотеками та оцифрування Слюсаренко Ксенія Валеріївна (pbf2018@ukr.net, (044) 290-05-09).

 

В Інституті наголосили, що пропозиції, подані з порушенням встановлених строків їх подання та вимог Порядку відбору, не розглядатимуться і видавцю не повертатимуться.

 

«Звертаємо увагу, що закупівля книжкової продукції відбудеться лише у разі здійснення в установленому законодавством порядку перерозподілу видатків державного бюджету за бюджетною програмою КПКВК 1801560 «Забезпечення діяльності Українського інституту книги, випуск книжкової продукції за програмою «Українська книга» з видатків споживання на видатки розвитку.

 

В даний час проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству культури на 2018 рік» підготовлений Мінкультури і надісланий на погодження заінтересованим міністерствам», – додали в установі.

 

Нагадаємо, що минулого року, одну з перших робочих зустрічей Українській інститут книги організував із видавцями, яких попросив висловити свої очікування від подальшої його діяльності та поділитися  думками про майбутнє програми «Українська книга».

 

Перед цим у Міністерстві культури обрали 138 назв книжок від 44 видавництв, які закупили для поповнення фондів публічних бібліотек.

 

В той же час частина видавців надіслали колективний лист прем’єр-міністрові Володимирові Гройсману, в якому вимагали призупинити процедуру закупівлі книг. У відповідь на це Міністерство культури пояснило скорочення списку видань, які закупили за рахунок державного бюджету.