благодійність

Книжкова столиця світу Шарджа відновить три бібліотеки після вибуху у Бейруті

20.09.2020
Бібліотеки Бейрута після вибуху

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книжкова столиця світу 2019 року – Шарджа – обіцяє відновити три публічні бібліотеки у Бейруті, що постраждали внаслідок вибуху в порту 4 серпня. Про це повідомила Бодур Аль-Касімі, віце-президентка Міжнародної асоціації видавців та засновниця Асоціації видавців ОАЕ, яка очолювала активності, пов’язані із Світовою книжковою столицею.

 

Шарджа надасть фінансування на значне оновлення бібліотеки Монно, а також на нове обладнання для модернізації бібліотек Бачури та Гейтаві. Ці бібліотеки розташовані найближче до порту й зазнали серйозного руйнування через вибух.

 

Близько 300 000 людей залишились без даху над головою, а кілька районів зруйновано під час вибуху 4 серпня.

 

«Відновлення бібліотек і культурних центрів є настільки ж важливим, як постачання гуманітарної допомоги до Лівану», – сказала Шейха Бодур, яка окрім зазначених посад, є донькою мера Шарджі.

 

«Поки ми підтримуємо людей, які втратили свої будинки та бізнес, ми не повинні забувати, наскільки важливою є культурна роль, яку відіграють бібліотеки, художні галереї та установи Бейрута – не тільки для Лівану, але й для всього арабського регіону та світу. Їхнє відродження забезпечить збереження і спадкоємність багатої культурної спадщини Лівану і, сподіваємось, допоможе ліванському народу швидше відновитись, привівши в місті відчуття нормальності», – сказала вона.

Бібліотеки Бейрута після вибуху

Ліванська асоціація бібліотек Assabil – організація, яка сприяє вільному та відкритому доступу до публічних бібліотек в Лівані – подякувала за підтримку. Зіад Алван, президент Assabil, зазначив, що для відновлення цих бібліотек потрібно $55 тисяч.

 

«Ми хочемо дочекатися того дня, коли читання буде вільно доступним для всіх, особливо для молодих поколінь, на яких покладається відповідальність не лише за відбудову Бейруту, але і за поступ в освіті. Такі ініціативи, як у Шейхи Бодур, дають нам надію та рішучість реалізувати наші прагнення», – наголосив Зіад Алван.

 

Відео нижче створено Ліванською асоціацією бібліотек Assabil, щоб проілюструвати шкоду, яку зазнали три бібліотеки Бейрута після вибуху.

 

 

Раніше завдяки програмі «Книжкова столиця світу» мер Шарджі, доктор султан бен Мухаммед Аль-Касімі, спрямував зусилля з відновлення спаленої бібліотеки Джибріла Тамсіра Ніане в Конакрі, Гвінея. Частина коштів пішла на оцифрування вцілілих книжок із колекції Тамсіра Ніане.

 

А також були надані кошти для програми Кенійського книжкового двору, яка відновлює історичну бібліотеку Меморіалу Макміллана та її філії в Найробі.

 

Як відомо, місто Шарджа було книжковою столицею світу 2019 року.

 

Джерело: Publishing Perspectives