Донбас

Книжку Забужко вилучають з бібліотек окупованого Донбасу

30.11.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На окупованих територіях Донецької області забороняють і вилучають із бібліотек книжки українських авторів, зокрема Оксани Забужко. Про це йдеться на сайті так званого «верховного суду ДНР» від 24 листопада.

 

До списку заборонених, зокрема, потрапили:

 

  • Юрій Борець. У вірі боротьби / Передмова В. Кука – К .: Наук. думка, 1993
  • Трипільське Братство. Записки доброслав’я (віра, вчення и способ життя Самостійної України). Видання друге, доповнене, 2004
  • Оксана Забужко. Let my people go: 15 текстів про українську революцію. 2-е вид. випр. – К .: Факт, 2006
  • Михайло Іванченко. Сурма і меч – Дрогобич: Видавнича фірма «Відродження», 2012.

 


Так званий «суд» вважає, що зміст цих книжок спрямований на «розпалювання національної ворожнечі, що виправдовує перевагу і винятковість українців та української мови за ознакою ставлення громадян до національної та мовної приналежності».

 

«Дана інформація також розпалює расову, національну та релігійну ворожнечу, пропагує перевагу громадян за ознакою їх расової, національної та мовної приналежності, що в загальному контексті даних публікацій є закликом до здійснення екстремістської діяльності», – йдеться у повідомленні.

 

Рішенням незаконного «суду» ці книжки визнані «екстремістськими», їх видання та розповсюдження на території ОРДО заборонене.

 

Нагадаємо, що ще два роки тому у книжковій крамниці в Донецьку можна було знайти підручники з української історії та географії, де Крим на карті – частина України.