комітет ВР

Комітет Ради підтримав номінування Ліни Костенко на Нобелівську премію з літератури

20.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав ініціативу номінувати українську письменницю Ліну Костенко на Нобелівську премію з літератури в 2022 році. Про це йдеться на сторінці Комітету у фейсбуці.

 

Як зазначається, відповідне питання порушувалося на засіданні Комітету 17 березня.

 

«Я би просила, щоб ми – як прогресивний Комітет та дієвий для реалізації добрих ініціатив – підтримали кандидатуру та організували промоцію в світі українського письменника, який заслуговує цього найбільше», – сказала перша заступниця голови Комітету Ірина Констанкевич та запропонувала підтримати кандидатуру Ліни Костенко.

 

19 березня Комітет повідомив: «Підтримуємо для номінування на Нобелівську премію з літератури у 2022 році кандидатуру Ліни Костенко».

Як відомо, 19 березня Ліна Костенко святкує свій день народження, їй виповнився 91 рік. Костенко брала активну участь у дисидентському русі. Поетеса-шістдесятниця написала низку збірок, серед яких – «Над берегами вічної ріки», «Неповторність», «Сад нетанучих скульптур», роман у віршах «Маруся Чурай» (Шевченківська премія за 1987 рік) тощо. У 2010 році вийшов перший прозовий роман письменниці «Записки українського самашедшого».

 

Нагадаємо, за даними дослідження Ukrainian Reading and Publishing Data 2018, яке проводило Читомо, серед сучасних вітчизняних письменників українці найбільше знають саме Ліну Костенко.

 

Читайте також: Єдиний, хто не втомлюється, – час: Ліні Костенко – 91