* ESC - закрити вікно пошуку
Календар подій
15.08
Komubook збирає кошти на видання книжок Вірджинії Вулф
Перша українська платформа краудпаблішингу Komubook оголосила збір на видання книжок однієї з найвизначніших постатей літературного модернізму ХХ століття, британської письменниці, літературної критикині та феміністки Вірджинії Вулф.
Перша книжка — роман «Хвилі» про плин часу і вічний пошук себе в хаосі всесвіту, пошук себе серед припливів і відпливів буття.
На тлі еволюції персонажів у романі розвивається й дослідження особистої та суспільної ідентичності.
Роман «Хвилі» є вершиною модерністської прози, одним із найбільш експериментальних літературних творів XX століття. Поезія і проза переплітаються, а ритм витісняє традиційну наративну дію, створюючи експериментальну оповідь, яка кидає виклик традиційній розповіді. Сама авторка вважала «Хвилі» романом, який найближче підвів її до втілення її основних ідей та утвердження власного особливого літературного стилю.
Наразі з потрібних для запуску друку 320 тисяч гривень зібрано 120 320 гривень.
Ще одна книжка Вірджинії Вулф — «Власна кімната». Задумана як лекція про літературу для студенток університету, вона трансформувалася у дослідження становища жінки в історії, мистецтві та повсякденному житті. Авторка нагадує, що скільки б прав не мала жінка, найважливіші з них стосуються повсякдення. Тож вона пропонує жінкам знайти для себе метафоричну, але водночас дуже конкретну «власну кімнату» в щоденній зайнятості та рутині.
«Тому, коли я прошу вас заробляти гроші і мати власну кімнату, насправді я прошу вас жити з усвідомленням реальності, а отже жити захопливим життям, незалежно від того, чи вдасться вам донести його зміст іншим», — писала Вулф.
«Власна кімната» — це не застаріла феміністична маячня початку XX століття, а й досі важливий текст, що порушує актуальні питання і пропонує для них цілком прагматичні рішення.
Окрім праці «Власна кімната» видання міститиме також п’ять знаменитих менших есе Вулф: «Модерна художня література», «Жінки та художня література», «Сонце і риби», «Про нездужання» і «Роздуми про мир під час повітряної тривоги».
відвідайте також