конкурс

Конкурс історичного оповідання «ProМинуле» оголосив переможців

06.06.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Стали відомі переможці Першого конкурсу історичного оповідання «ProМинуле». Церемонія нагородження відбулася вчора, 5 червня, в одній із київських книгарень «Є»

 

Переможців передбачалося троє, проте журі вирішило відзначити чотирьох авторів.

 

І місце зайняла Раїса Плотникова з оповіданням «Червоні тумани», ІІ — Ігор Стамбол із «Проблиском в Одесі», ІІІ місце між собою розділили Ірина Пасько (оповідання «Кукла») та Антон Ситор («Тополина алея»).

 

Автори, які зайняли I, II та III місця, отримали грошову винагороду в розмірі 5 тис., 4 тис. та 3 тис. грн відповідно. Найкращі тексти будуть надруковані окремим збірником у видавництві «Темпора».

 

Темою цьогорічного конкурсу були Українські визвольні змагання 1917-1921 рр. Усього на конкурс надіслали 95 оповідань.

 

До складу журі увійшли: Софія Філоненко, Віктор Разживін та Віталій Михайловський.

 

Аналізуючи тексти учасників, Філоненко виділила «гарячі точки» історії, які цікавлять сучасних авторів: українізація війська, відповідальність лідерів революції і військових ватажків, реакція інших держав на українські події, моральне роздвоєння людини на війні, психологічні засади самопожертви і зради.

 

У свою чергу Михайловський відзначив, що тематика оповідань охоплювала всі українські землі: Галичину, Волинь, Поділля, Наддніпрянщину, Південь України, Запоріжжя, Крим, Полтавщину.

 

«Це дуже добрий знак, що уявлення про революційні події є загальноукраїнськими від Львова до Харкова, від Києва до Одеси та Севастополя», — підкреслив він.

 

Нагадаємо, що до короткого списку конкурсу потрапили 15 осіб.

 

Читайте також про переможців конкурсу української морської прози імені Юрія Лисянського «Мателот».