Біблія

Культурна спільнота обурилася зневажливою заявою «Голосу» щодо коміксів

30.06.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська коміксова спільнота звернулася з відкритим листом до партії «Голос» через зневажливе ставлення до коміксів як мистецької форми. Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook видавець Ілля Стронґовський.

«Коміксова спільнота в особі всіх, що підписалися нижче, висловлює своє обурення у зв’язку із постом та супровідним відео партії «Голос» на офіційній сторінці партії у фейсбуці, опублікованими 28 червня 2020 року, в якому в зневажливій формі надано визначення терміну «комікс», – говориться у тексті листа.

 

Також у ньому зазначається, що термін, який використаний у негативному контексті, фактично протиставлений Конституції як нібито неповноцінне примітивне медіа.

«Цим партія «Голос» та особисто Голова її депутатської фракції Сергій Рахманін, зневажають не тільки весь світовий колектив залучений у створення, видання і поширення мальованих історій, не тільки тисячі українців, які роблять це в Україні, а й підживлюють шкідливі, деструктивні й дискримінаційні стереотипи», – йдеться далі у листі.

 

 

Підписанти вимагають від партії та зокрема голови її фракції Сергія Рахманіна публічно вибачитись за вживання висловів, які дискримінують комікси, припинити вживати подібні порівняння у своїх заявах та дотримуватися закріплених у Конституції України принципів поваги до гідності людини і недискримінації.

 

Лист вже підписали близько сотні діячів української культури, серед яких коміксисти, видавці, художники, журналісти та письменники. З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

 

Раніше повідомлялося, що ряд культурних інституцій виступили з відкритим листом до уряду через рішення про скорочення бюджетних видатків на діяльність Міністерства культури, молоді та спорту.

 

Читайте також: Комікс – це мистецтво. Хтось сумнівається?