Бельгія

У Брюсселі з’явилися плакати із закликом пам’ятати Вікторію Амеліну

18.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Латиноамериканська організація Aguanta Ucrania розвісила у Брюсселі понад 250 плакатів із закликами підтримувати Україну, серед них зокрема плакати зі словами «Вікторія Амеліна була цивільною». Про це організація повідомила на своїй твіттер-сторінці.

Окрім нагадування про загибель Амеліної, на плакатах також заявляють, що латинські американці підтримують Україну та наголошують, що «вторгнення — це вторгнення».

 

Колумбійський письменник Ектор Абад Фасіолінсе і колишній комісар з питань миру в Колумбії Серхіо Харамільо, які були з Вікторією Амеліною під час російської ракетної атаки на Краматорськ

 

 

 

Як відомо, Вікторія Амеліна загинула 1 липня внаслідок поранення, отриманого під час ракетного обстрілу росією Краматорська.

 

Вікторія Амеліна — письменниця, членкиня Українського ПЕНу.

 

У 2014 році Вікторія Амеліна дебютувала у літературі з романом «Синдром листопаду, або Homo Compatiens», що вийшов у видавництві «Discursus». Роман увійшов у десятку рейтингу «ЛітАкцент–2014». У 2014 вона стала лавреаткою національної премії «Коронація Слова» за лірику. У 2015 призупинила кар’єру в IT заради письменницької роботи.

 

У 2017 році вийшов її роман «Дім для Дома», що увійшов до коротких списків премій ЛітАкцент року та премії Міста Літератури ЮНЕСКО, літературної премії Європейського Союзу. Авторка книжки для дітей «Е-е-есторії екскаватора Еки». 2021 року стала лавреаткою премії імені Джозефа Конрада.

 

Окрім того, Вікторія Амеліна — співзасновниця Нью-йоркського літературного фестивалю.

 

Читайте також: Справжні історії: як пройшов перший літературний фестиваль в українському Нью-Йорку

 

Фото: твіттер-сторінка AguantaUcrania