книжковий ярмарок

Лейпцизький книжковий ярмарок втретє скасували

09.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Організатори скасували проведення книжкового ярмарку у Лейпцизі у 2022 році через численні відмови експонентів брати в ньому участь. Про це повідомили на офіційному сайті ярмарку.

 

Відмови видавців спричинила пандемія коронавірусу. 

 

«На жаль, через непрості обставини пандемії багато експонентів наразі не можуть надійно спланувати такий великий публічний захід. Це призвело до багатьох скасувань у короткий термін. Тому ми з важким серцем вирішили не проводити Лейпцизький книжковий ярмарок. Це скасування пов’язане з особливим характером виміру події, воно не поширюється на інші торговельні ярмарки та конгреси в Leipziger Messe», — повідомив Мартін Буль-Вагнер, генеральний директор ярмарку.

 

Скасували не тільки основні заходи, але й серію супутніх подій під загальною назвою «Лейпциг читає», а також Manga-Comic-Con та ярмарок антикварної книги. 

 

Події мали відбутися з 17 по 20 березня 2022 року. Через те, що часу до проведення ярмарку у звичному форматі лишалося обмаль, альтернативну онлайн-програму не запровадять.

 

«Ми дякуємо всім тим видавцям, які прийшли б на ярмарок попри обставини, і водночас розуміємо тих, хто відмовився. Я також хотіла б подякувати політикам, які уможливили проведення ярмарку, а також Оліверу Зілле [директор ярмарку] та його відданій команді. Ми поділяємо розчарування всіх книголюбів і з нетерпінням чекаємо, що нарешті знову зберемося разом у Лейпцизі навесні 2023 року», — зазначила Карін Шмідт-Фрідріхс, голова Біржової асоціації німецької книготоргівлі.

 

Вибрані церемонії нагородження, такі як Лейпцизька книжкова премія за європейське розуміння 16 березня та премія Лейпцизького книжкового ярмарку 17 березня, відбудуться і транслюватимуться онлайн. 

 

Наступного року проведення ярмарку запланували з 23 по 26 березня.

 

Нагадаємо, уперше через загрозу коронавірусу Лейпцизький книжковий ярмарок скасували 2020 року. З тієї ж причини він не відбувся і наступного року. 

 

Як відомо, у 2021 році в онлайн-форматі минули Лондонський та Болонський книжковий ярмарки.