конкурс

Майже два десятки актуальних літературних конкурсів

17.01.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Плани на рік ретельно розписали? Серед них же є підкорення літературних олімпів? Радимо не зволікати: деякі конкурси вже зараз спішать назвати вас переможцем.

 

«Азимут»

Дедлайн: 20 січня

 

 

На конкурс фантастичних оповідань автори можуть надсилати оповідання на одну із тем: національний проект України: мрії, надії, перспективи; таємниці життя; вільна тема.

 

Детальніше

 

«Самовидець»

Дедлайн: 25 січня

 

 

Конкурс художнього репортажу «Самовидець» стартує всьоме. Тема – «Життя у містах».

 

Журі очікує на репортажі, в яких автори не просто описуватимуть міські фасади й свої улюблені місця, а спробують проникнути в саму суть міста, душу урбаністичного соціуму; шукатимуть відповідь на питання: хто (і що) робить місто містом.

 

Детальніше

 

«ПероДактиль»

Дедлайн: 27 січня

 

ІІІ дитячий літературний конкурс «ПероДактиль» чекає на роботи дітей, віком від 8 до 16 років включно.

 

Учасники конкурсу розподіляються за віковими категоріями, у кожній з яких передбачається три премії  в номінаціях «Проза» та «Поезія»:  8 -10 років, 11-13 років та 14-16 років.

 

Детальніше

 

«Аль Мор»

Дедлайн: 1 лютого

 

На конкурс приймають написані українською мовою і раніше ніде не публіковані (включно з уривками в інтернеті) прозові твори жанру фентезі. Елементи фентезі мають бути значущими для сюжету.

 

На переможців чекають винагороди: 1 місце – 1000 грн, диплом та публікація у журналі «Світ Фентезі», 2 місце – диплом та публікація у журналі «Світ Фентезі», 3 місце – диплом та публікація у журналі «Світ Фентезі».

 

Перемога у партнерській номінації від підліткового журналу «Однокласник» – публікація у журналі «Однокласник» та відповідний гонорар.

 

Детальніше

 

Читайте також: Як опублікувати свій перший твір: три кейси від молодих авторів

 

«Dream School»

Дедлайн: 1 лютого

 

 

Це конкурс оповідань для школярів від Dream School. Темою оповідань для конкурсу мають бути «Мрії».

 

Нагородження буде відбуватися у трьох категоріях. У кожній категорії буде три номінанти та один переможець. Категорії розподіляються за класами: 1-а категорія – 3, 4, 5-й клас; 2-а категорія – 6, 7, 8-й клас; 3-я категоря – 9, 10, 11-й клас.

 

Детальніше

 

«Кудафудра»

Дедлайн: 14 лютого

 

 

Французькою мовою «Cоup de foudre» означає удар блискавки. Або… кохання з першого погляду. Такою і є тема цього конкурсу.

 

Найкращі історії про незабутнє кохання зберуть під однією обкладинкою.

 

Детальніше

 

«Юний Самовидець»

Дедлайн: 15 лютого

 

 

Конкурс-меморіал, присвячений пам’яті Степана Чубенка — 16-річного школяра із Краматорська, вбитого бойовиками «ДНР» у 2014 році в Донецьку за проукраїнську позицію.

 

Тема конкурсу – «Як вижити у школі».

 

Чи завжди бути у школі безпечно, особливо коли просто за її вікнами війна? Чи можуть сторонні люди безперешкодно потрапити до школи і до чого це може привести? Чи всім дітям комфортно бути у колективі і як боротися із булінгом? Чи можуть діти з інвалідністю відвідувати звичайну українську школу? А також інші теми безпеки, які захочуть розкрити автори.

 

Детальніше

 

«Alter Ego»

Дедлайн: 18 лютого

 

 

Кафедра германської філології Сумського державного університету запрошує студентів до участі у конкурсі віршів та художнього перекладу «Alter Ego».

 

Взяти участь у конкурсі мають змогу студенти вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації, а також учні шкіл та гімназій.

 

Роботи приймають у чотирьох номінаціях: вірші українською мовою, вірші англійською/німецькою мовою, художні переклади з англійської мови та художні переклади з німецької мови.

 

Детальніше

 

Читайте також: Переклад як психоаналіз, комунікація та територія постійного сумніву

 

«Гайвороння»

Дедлайн: 25 лютого

 

 

VI Всеукраїнський поетичний конкурс чекає на добірки із 5 віршів.

 

Вірші переможця/ниці вийдуть окремою книжкою. Лауреати 2-ої та 3-ої премій отримають цінні призи (можливі спецвідзнаки). Усі фіналісти та фіналістки гарантовано отримають дипломи.

 

Детальніше

 

«А4, кулькова ручка»

Дедлайн: 1 березня

 

 

Це конкурс текстів-есе від«Карась Галереї» з призовим фондом у 9 тис. грн.

 

До розгляду приймають науково-популярні, мистецтвознавчі, аналітичні, дослідницькі та художні тексти.

 

Детальніше

 

«DNIPRO-BOOK-FEST»

Дедлайн: 31 березня

 

Всеукраїнський літературний конкурс прозових україномовних видань «Dnipro-Book-Fest-2019» відзначить авторів у чотирьох номінаціях: дитяча література (проза), прозові твори (романи, повісті), книга-переклад творів світової літератури українською (проза), кращий дизайн книжкової обкладинки.

 

Детальніше

 

Конкурс ім. Сузанни Рот

Дедлайн: 31 березня

 

 

Це новий Міжнародний перекладацький конкурс, заснований мережею Чеських центрів і Чеським літературним центром (секція Моравської земської бібліотеки у Брні).

 

Конкурс призначений для перекладачів-початківців віком до 40 років за найкращий переклад прозового твору сучасного чеського автора.

 

На переможця чекає кількаденна поїздка до Чеської Республіки, активна участь у професійному семінарі із супровідною програмою.

 

Детальніше

 

«Голоси Севами»

Дедлайн: 1 квітня

 

 

Конкурс поезії і пісенної лірики заснований літоб’єднанням Sevama для пошуку нових імен у поезії та пісні. Номінації конкурсу: «Поезія», «Пісня».

 

Переможці виступлять у фіналі Sevama fest 25 травня.

 

Детальніше

 

«ProМинуле»

Дедлайн: 5 квітня

 

 

Тема цьогорічного конкурсу: Українська еліта у ХІХ столітті. До розгляду приймають історичні оповідання, які раніше не були надруковані чи оприлюднені (зокрема через інтернет).

Детальніше

 

Конкурс ім. Івана Чендея

Дедлайн: 7 квітня

 

 

Конкурс проводять у двох номінаціях: мала проза (вільна тема) та чендеєзнавство (стаття, відгук, есе). У кожній номінації буде визначено переможців, які отримають диплом і грошову винагороду.

 

Кожні п’ять років видаватиметься збірник із найкращими творами конкурсантів.

 

Детальніше

 

«Казка сьогодні»

Дедлайн: 15 квітня

 

 

На VІІ міжнародному конкурсі «Казка сьогодні» відзначать роботи казкарів та фотохудожників.

 

На номінацію «Казка» приймають казки для дітей молодшого та середнього шкільного віку (у віршах чи прозою). На номінацію «Фото» – роботи за темою «Наш казковий світ» (не більше трьох від кожного автора).

 

Детальніше

 

Конкурс від фонду Лесі та Петра Ковалевих

Дедлайн: 30 квітня

 

 

Конкурс створений для того, щоб підтримувати і популяризувати українську літературу, і культуру зокрема, незалежно від того, де мешкають її творці.

 

На конкурс приймають твори, написані українською мовою, у три номінації: “поезія”, “проза”, “переклад” (поезія, проза).

 

Переможці у кожній із номінацій отримають грошові винагороди – по 1 тис. доларів.

 

Детальніше

 

«Брама»

Дедлайн: 1 червня

 

 

На конкурс фентезійних романів «Брама-2019» приймають виключно підліткове фентезі, розраховане на читацьку аудиторію 12-18 років.

 

Детальніше

 

«Чудака, їй-богу!»

Дедлайн: 1 жовтня

 

 

Це міжнародний конкурс гумористичного твору, заснований журналом «Склянка Часу*Zeitglas» з нагоди 130-річчя від народження Остапа Вишні. Переможців визначать у чотирьох номінаціях: проза, поезія, есеї, нариси.

 

До розгляду приймають і карикатури та інші малюнки гумористичного характеру.

 

По завершенню терміну прийому творів буде виданий вісник конкурсу «Чудака, їй-богу!».

 

Детальніше

 

Читайте також: Тарас Прохасько про те, для чого люди займаються літературою