Іван Малкович

Малкович і Стріха вийшли з ПЕН-клубу на знак незгоди із заявою на підтримку автора «параду членів»

05.02.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український письменник Іван Малкович та перекладач Максим Стріха покинули членство в українському осередку ПЕН-клубу на знак протесту проти заяви організації на підтримку студента Спартака Хачанова. Про це Малкович повідомив на своїй Facebook-сторінці.

 

За його словами, вихід з українського ПЕН-у вони здійснили на знак принципової незгоди із «поспішною» заявою від імені Українського ПЕНу на підтримку студента Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Спартака Хачанова.

 

На думку Малковича, студент своїми інсталяціями «постійно глумиться з усього українського і захисників України».

 

Письменник також опублікував обкладинку першої абабагаламазької «Абетки» 1992 року, яка є роботою художника, ветерана АТО, який різко відреагував на роботи Хачанова, Володимира Харченка.

 

Нагадаємо, що 19 грудня в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, під час семестрового перегляду робіт студентів, двоє викладачів зруйнували інсталяцію зі скульптур четвертокурсника Спартака Хачанова.

 

За словами свідків, ще до початку перегляду, доцент кафедри графічного дизайну Володимир Харченко почав лаятися, вимагаючи в ультимативній формі прибрати інсталяцію.

 

Робота авторства Спартака Хачанова демонструє воєнний парад у мініатюрі: гіпсові вояки, танки та ракетні комплекси, які мають підкреслено фалічну форму.

 

Викладачі стверджують, що студент отримав низькі бали з кількох предметів, за що пізніше був відрахований.

 

На сайті українського ПЕН-клубу майже тиждень тому з’явилося звернення на підтримку Хачанова під назвою: «Зупинити виключення студента! Відкрите звернення ПЕН до Міністра освіти й науки України».

 

Проте станом на сьогодні звернення на сайті ПЕНу відсутнє.

 

Читайте також про літературні скандали минулого року.