книгарня

Мандрівна книгарня розвозить літературу у віддалені місця Франції

28.07.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Невелика мандрівна книгарня на колесах доставляє літературу у віддалені села й міста Франції.

 

Її автор й власник Жан-Жак Мегель-Нубер спочатку думав про відкриття цегляної стаціонарної книгарні, але вирішив, що хотів би подорожувати по містах і селах Франції, де книжкові магазини закриваються. Він також хотів жити у цьому ж приміщенні під час подорожей сам.

 

Сьогодні простір, в якому він працює і живе, має яскравий інтер’єр із світлими сосновими книжковими полицями та лавками, а фасад пофарбований у темно-синій колір. Сама ж книгарня курсує віддаленими місцевостями Франції з 2017 року.

 

«Це просто карт-бланш», – розповідає Поліна Фаге, недавня випускниця школи дизайну інтер’єрів, яка допомогла створити La Maison Qui Chemine (або «Мандрівний будинок») зі своїм хлопцем –  столяром.

 

Крихітний будинок вміщує близько 3000 книг, вагою близько 1300 фунтів.

 

Тим не менш, керування книгарнею через гірський хребет на кордоні Франції зі Швейцарією не для слабкого серця. «Підняття не складне, – каже Мегель-Нубер, адже книгарня більша, ніж звичайний мобільний будинок, хоч і менша, ніж причіп-трактор.

 

«Спускатися складно, оскільки буксирування важче, ніж кабіна вантажівки», – додає власник. Тож, він знімає книги з верхніх полиць під час подорожі до нижнього центру ваги автомобіля.

 

А ще у книгарні є повністю функціональна ванна кімната, кухня і особистий кабінет.

 

Міста зазвичай запрошують власника на місцеві фестивалі.

 

Оскільки власник хворіє астмою, у будиночку використані екологічно чисті фарби на основі лляної олії. Кругле віконце пропускає повітря до піднятого ліжка, яке розташоване так близько до стелі, що ледве помітно з підлоги.

 

У аріхекторів є навіть свій сайт, де детально описано, як будувався будиночок і як він функціонує. А також, скільки коштує зробити такий невеликий мандрівний дім для себе. Після проекту із книгарнею – архітектори стали затребуваними і відомими.

 

Як повідомлялось, нещодавно команда «Моєї книжкової полиці» на чолі із засновницею компанії Наталею Моспан анонсували всеукраїнський проєкт «Моя книжкова полиця. Книгарня на колесах», що покликаний зробити доступною дитячу українську книгу в містах, смт і селах, де бракує книгарень.

 

А 2017 року у Греції відкрили бібліотеку для біженців на колесах.

 

2014 року в Україні вже була ініціатива «Дитяча бібліотека на колесах», яка, щоправда, не спрацювала на повну.

 

Фото: La Maison Qui Chemine