МКІП

Мінкульт шукає способи запровадити сертифікати на придбання книжок — Ткаченко

02.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство культури розглядає питання створення сертифікатів для задоволення культурних потреб, а запровадження сертифікатів на книжки обговорюється. Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів в інтерв’ю виданню «Інтерфакс-Україна».

«У президента була зустріч з митцями, де обговорювалося питання необхідності поновлення фінансування й УІК, і УКФ, зокрема прозвучала теза стосовно поновлення роботи сертифікатів на культурні послуги, які ми використовували під час ковіду. Сертифікати на книжки тощо», — повідомив Ткаченко.

 

За його словами, міністерство культури подало до уряду пропозиції про додаткове фінансування сертифікатів на різні культурні потреби: відвідини театрів, музеїв тощо. «Я сподіваюся, що вистачить політичної можливості, і ці кошти, попри те, що половину бюджету фінансують наші партнери, знайдуть з точки зору розуміння потреби населення в культурних послугах», — додав міністр.

 

Як відомо, президент України підписав закон, що зобов’язує державу з 2023 року компенсувати видатки на оренду книгарням, які продають книжки українською мовою, а також запровадити сертифікати на придбання книжок для дітей і підлітків ще в липні 2022 року. Номінал цільового сертифіката мав становити 30% прожиткового мінімуму. У 2022 році ця сума склала б 717 гривень, на початку 2023 вона відповідно становила б 805 грн.

 

Водночас Український інститут книги заявив, що повернеться до розгляду реалізації програм з надання субсидій книгорозповсюджувачам та сертифікатів на купівлю книжок після закінчення воєнного стану в Україні через відсутність коштів.

 

«У період дії воєнного стану економіка України функціонує в умовах безпрецедентних викликів і наявні фінансові ресурси держави насамперед спрямовуються на виконання завдань щодо відсічі збройної агресії, безперебійного функціонування бюджетної сфери та життєво необхідних потреб жителів територіальних громад, реалізації заходів територіальної оборони і захисту безпеки населення», — зазначали в УІК.

 

Наразі в Українському інституті книги наголошують: співпраця Мінкульту й УІК — один механізм. Щойно міністерство культури  знайде можливості реалізувати цей закон, він буде реалізований через УІК.

 

Детально про позицію УІК щодо книжкових сертифікатів читайте тут.

 

Чільне зображення: depositphotos