психологія

Міносвіти звернулося до поліції через ймовірне фальсифікування документів Субботою

12.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство освіти і науки України звернулося до поліції стосовно Спартака Субботи з проханням перевірити його щодо зумисного використання підроблених документів. Про це МОН повідомило на своїй фейсбук-сторінці.

Причина звернення до поліції — Міністерство освіти не видавало Спартаку Субботі свідоцтва про визнання в Україні іноземного документа про освіту, а відомості про диплом магістра, копія якого прикладена до атестаційної справи Субботи, відсутні в Реєстрі документів про освіту в ЄДЕБО.

 

У міністерстві зазначили, що отримали запит на публічну інформацію про достовірність копій документів про освіту та свідоцтва про визнання в Україні іноземного документа про освіту, виданих на ім’я Субботи Спартака Олександровича. Під час перевірки МОН з’ясувало, що в матеріалах атестаційної справи щодо присудження наукового ступеня Субботі С.О. є належно завірені копії документів.

 

Тоді міністерство надіслало запити до ДП «Інформаційно-іміджевий центр» та ДП «Інфоресурс», щоб підтвердити, чи є вказані документи про освіту в реєстрах. Отримавши відповідь від обох державних підприємств, МОН повідомило, що відомості про диплом магістра, копію якого додали до атестаційної справи, у Реєстрі документів про освіту в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО) відсутні, а зазначене у справі свідоцтво про визнання в Україні іноземного документа про освіту міністерство не видавало.

 

«Цю інформацію ми вже передали до Національної поліції України з проханням перевірити можливий факт підроблення та зумисного використання підроблених документів Субботи Спартака Олександровича», — додали в МОН.

 

Як повідомлялося, напередодні Спартак Суббота випустив відео зі спростуванням «фейків» про себе, де показав числені дипломи, зокрема диплом «магістра» в Університеті Ніцци, а також документ, що нібито підтверджує його нострифікацію Міністерством освіти України.

 

Читайте також: За межами кола, обведеного крейдою

 

Чільне фото: telegraf.com.ua