літагенти

Міжнародне літературне агентство заснувало стипендію для літагентів

01.11.2021
Andrew Nurnberg Associates

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародне літературне агентство Andrew Nurnberg Association заснувало щорічну стипендію для літагентів на честь Анни Друмєвої. Про це йдеться на сайті агентства.

Анна Друмєва померла на початку цього року. Вона народилася у Болгарії, де і працювала директоркою представництва агентства Andrew Nurnberg Association. Їй вдалось розширити діяльність організації у Румунії та країнах Балканського півострова, а саме у Сербії, Албанії, Македонії. Вона допомогла багатьом літагентам з цих країн отримати глибше розуміння галузі, дала своїм клієнтам новий погляд на країни Балкан та їх видавничі особливості.

«Перебування поруч з Анною, коли вона розвивала агентство у Софії, було як задоволенням, так і привілеєм. Я впевнений, що дізнався від неї більше, ніж вона від мене: про Белград і Бухарест, Скоп’є і Тірану. Ми страшенно сумуємо за Анною, але ми благословенні теплотою та рішучістю, які були у її житті та кар’єрі. Разом із Miрою ми створюємо цю щорічну нагороду на честь Анни, щоб дозволити комусь у нашій галузі налагодити важливі професійні зв’язки через подорожі, які вони інакше не змогли б організувати», − прокоментував засновник агенства Andrew Nurnberg Associates Ендрю Нюрнберг.

 

Стипендію надаватимуть міжнародним агентам з прав на переклад. Переможець конкурсу на стипендію отримає 2500 фунтів стерлінгів (2965 євро) «для глибшого розуміння ринку перекладів і книжкову культуру, відмінну від їхньої».

 

Стипендіата(-ку) обиратимуть щорічно з-поміж кандидатів, які описують, як вони використали б стипендію для відвідування міжнародних книжкових ярмарків та/або іншим чином сплатили витрати на проходження стажування/роботу у видавництві, літературному агентстві чи скаутському агентстві у країні, відмінна від тої, де вони зазвичай проживають.

 

Заявки розглядатимуть директор ANA International Дауг Воллес та літагентка, дочка Анни Друмєвої Міра Друмєва, яка разом із матір’ю багато років була співдиректоркою ANA у Софії.

 

Кінцевий термін подачі заявки на конкурс − 31 січня 2022 року. Кожен охочий може заповнити онлайн-заявку особисто. Більш детальну інформацію щодо аплікантів можна знайти на сайті агентства.

 

Andrew Nurnberg Associates заснували у Лондоні в 1977 році. Організація представляє авторів різних жанрів літератури з усього світу. Деякі з них отримали престижні нагороди, серед яких від Міжнародна премія арабської художньої літератури, Гонкурівська. Агенство має свої територіальні підрозділи у різних країнах Європи і Азії: Туреччина, Китай, Росія, Тайвань. З українськими видавцями співпрацює Балтійська філія агенства, директорка − Татьяна Зольднере.

 

Більше про роботу агентства в Україні читайте у інтерв’ю з Татьяною Зольднере.

 

Читайте також: Анна Руцінська: За кордоном немає великого попиту на східноєвропейську літературу