ЗНО

Мультитест можна буде скласти в понад 20 країнах світу

01.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Двадцять одна країна світу вже підтвердила проведення основної сесії національного мультипредметного тесту (НМТ), а з окремими закордонними установами тривають перемовини. Про це повідомили на сайті Міністерства освіти й науки України.

Основну сесію НМТ можна буде скласти у таких країнах: Австрія, Азербайджан, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, США, Фінляндія, Франція, Чехія і Швеція.

 

Також учні, які потребуватимуть участі в додатковій сесії, зможуть скласти тест в Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі та Чехії.

 

Під час реєстрації вступники, які планують складати НМТ за кордоном, матимуть змогу вибрати із наданого переліку найзручніший населений пункт. Якщо зʼявиться більш зручна для учасника локація, до 7 травня включно можна змінити реєстраційні дані й вибрати ближчий до місцеперебування населений пункт. Про нові локації повідомлять на сайті УЦОЯО.

 

Реєстрація триватиме з 3 квітня до 3 травня.

 

За кордоном є обмеження щодо кількості учасників мультитесту, тож у міністерстві закликали не зволікати з реєстрацією, поки є місця.

 

«НМТ за кордоном проведуть таким же чином, як і в Україні: у спеціально обладнаних тимчасових екзаменаційних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, навчені українськими експертами. Тобто вступні випробування традиційно відбуватимуться на засадах прозорості та справедливості — незалежно від того, де саме учасники їх складатимуть», — додали в МОН.

 

Нагадаємо, раніше українці МОН закликали повернути історію України до переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту.

 

Читайте також: У 2023 році українська мова та математика будуть обовʼязковими для вступу в університет