дерусифікація

Музей Булгакова вважає висновок УІНП про імперськість письменника ненауковим

09.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Київський Літературно-меморіальний музей Булгакова відреагував на висновок експертів Українського інституту національної пам’яті, назвавши його ненауковим. Позицію музейників опублікували на офіційному сайті установи.

У музеї висновок Інституту нацпам’яті критикують зокрема за категоричність та емоційну забарвленість: «Висновок не є експертизою повною мірою. Більшість найскладніших змістовних тверджень, які б мали бути підставою для висновків та рекомендацій такого роду документа, тут подані без аргументації, мають вигляд емоційно забарвлених, з розмитими інтерпретаціями, визначень».

 

У музеї Булґакова заявляють, що більшість експертів УІНП не мають відповідної компетенції, оскільки мають інший дослідницький фах. У заяві також наголосили, що наукових співробітників музею не запрошували до участі в експертизі.

 

У своїй заяві науковці музею перерахували фрагменти висновку УІНП, який вважають маніпулятивними та фактологічно помилковими.

 

Музей вимагає оприлюднити повний текст дослідження: «В публічному обговоренні текст Висновку хибно інтерпретується громадськістю, як власне експертиза, що зумовлює змішування поданих на початку категоричних емоційних тверджень із суперечливими та вряди-годи безпідставними аргументами. Звертаємо увагу, що висновок має ґрунтуватися на повноцінному дослідженні, яке своєю чергою має містити посилання на джерела. Вимагаємо оприлюднити текст повного експертного дослідження, адже без вичерпної фахової аргументації висновок комісії не може вважатися науковим».

 

В музеї Булгакова підсумували, що для великої частини населення України Булгаков «може бути зручною точкою входу до розуміння справжньої української історії, саме через розвінчання російських імперських наративів».

 

«Імʼя [Булгакова] в назві музею і памʼятник – у місті, де він народився і жив – ознака не глорифікації, а чітке означення власного українського (на відміну від привласненого Москвою), права на бренд Булгакова, на критичне розкриття його творчості, його біографії на тлі української історії», — переконані працівники музею. Вони додають, що музей Михаїла Булґакова може стати для киян «провідником» до інших музеїв.

 

Як повідомлялося, нещодавно Український інститут національної пам’яті визнав об’єкти, присвячених російському письменнику Міхаїлу Булґакову, символікою російської імперської політики.

 

Читайте також: Сьогодні ми займаємось історією Києва — директорка музею Булгакова

 

Чільне зображення: vikna.tv