Нобелівська премія

На «альтернативного Нобеля» претендує Ольга Токарчук

13.07.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На премію Нової Академії, яка стане альтернативою Нобелівській премії з літератури цього року, претендує польська письменниця з українським корінням Ольга Токарчук. Про це повідомляється на сайті The New Academy.

 

Ольга Токарчук — польська письменниця, есеїстка, авторка сценаріїв, поетка, психологиня. Виросла у м. Сулехув, в родині вихідців з України. Закінчила факультет психології у Варшавському університеті. Під час навчання опікувалася психічно хворими особами як волонтер. Після університету працювала психотерапевтом. Коли її перші твори набули популярності, звільнилася з роботи і присвятила себе літературній праці.

 

Нагороджена численними преміями, зокрема премією Польського товариства книговидавців, премією фундації ім. Костельських, «Паспортом» журналу «Політика», а також кількома номінаціями до літературної премії «Ніке». Чотирикратна лауреатка «Читачів Ніке», 2008 року вперше нагороджена цією премією рішенням журі.

 

Крім цього, її роман «Бігуни» («Flights») став переможцем цьогорічної Міжнародної Букерівської премії (The Man Booker International Prize).

 

Також на премію номіновані: Харукі Муракамі, Джоан Роулінг, Маргарет Етвуд, Донна Тарт, Софі Оксанен та інші.

 

Кандидатів на премію висунули шведські бібліотекарі. Нагородою відзначать письменника, який розповів історію «людей у ​​світі», на відміну від Нобеля, якого присуджували письменникові, який створив, за заповітом Альфреда Нобеля, «найвидатнішу роботу в напрямку ідеалізму».

 

На сайті The New Academy до 14 серпня триває публічне голосування. Відтак чотири найпопулярніші автори будуть представлені журі.

 

Журі у складі редакторки Енн Палссон, професорки Гетеборзького університету Лізбет Ларссон та бібліотекарки Ґунілли Сандін оголосить переможця у жовтні, коли традиційно оголошували переможця Нобеля.

 

11 грудня, наступного дня після нагородження переможця, Нова Академія буде ліквідована. Очікується, що Шведська Академія оголосить двох лауреатів Нобелівської премії наступного року.

 

Раніше ми повідомляли, що Нобелівська академія ухвалила рішення відмовитися від вручення премії в галузі літератури у 2018 році. Премію вирішили не вручати через скандали із звинуваченнями, що пов’язані з сексуальними домаганнями. Таке рішення ухвалили через втрату довіри громадськості до Академії.

 

Зображення: Culture.pl