акція протесту

На Франкфуртському ярмарку грузини протестують проти російської окупації

12.10.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У грузинському павільйоні на Франкфуртському книжковому ярмарку проходить акція протесту проти російської окупації. Про це повідомляє кореспондент Читомо.

 

 

Організував акцію грузинський Book Center. В заході взяла участь й українська делегація.

 

 

«Як ви знаєте, два важливі регіони Грузії (20% від усієї території) окуповані Росією. До того ж, Росія повільно наближається до Грузії так званою «повзучою окупацією». Ми не можемо відповісти з однієї простої причини – ми маленькі. Тому все, що ми можемо зробити – це нагадувати світові знову і знову про нашу проблему. Бо, на жаль, ми не настільки сильні, щоб протистояти їй», – заявили організатори.

 

 

Читомо вдалося з’ясувати, що 10 років тому, коли Росія вторгнулася у Грузію, грузинська делегація провела флешмоб на Франкфуртському книжковому ярмарку. Тоді грузини взяли зі собою російські книжки, виривали з них сторінки, робили паперові літачки і пускали їх у російський стенд. Це тривало усі дні ярмарку. Частина російської делегація не витримала – і покинула ярмарок раніше.

 

 

Водночас завтра на українському стенді пройдуть читання на підтримку незаконно ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова та інших політв’язнів. У заході візьмуть участь: Андрій Курков, Юрко Дуркот, Вікторія Амеліна та Сергій Плохій.

 

Нагадаємо, що минулого року під час Франкфуртського книжкового ярмарку на стенді Грузії відбувся перформанс під назвою Stop Russia – на противагу гаслу російського стенду Read Russia.

 

Крім цього, акція протесту проти російської агресії відбулася на російському стенді під час цьогорічного Паризького салону. 

 

Фото: Читомо