Календар подій

Науковці розкажуть про листування Агатангела Кримського та Івана Франка

Соломія Вівчар, к.ф.н., старша наукова працівниця Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка, розповість про листування й дружбу Агатангела Кримського та Івана Франка.

Між двома титанами українського духу існувала неймовірна дружба, яка принесла багато літературних плодів (хоч доля розпорядилася так, що особисто вони так і не мали можливості зустрітися). А розпочалася вона з випадкового листа, який молодий студент-арабіст Московського Лазаревського інституту східних мов Агатангел Кримський написав до редакції львівського журналу «Народ» (в особі Івана Франка), передплатником якого він був.

 

Їхнє листування тривало упродовж 1890 – 1904 рр., і за цей час було надіслано 48 листів від Івана Франка і 76 – від Агатангела Кримського. Цей епістолярій розкриває не лише їхню співпрацю на користь української громади (видання книг і журналу «Житє і слово», обмін рецензіями, спільну працю над перекладами), а й особисті стосунки, дозволяє краще пізнати їх внутрішній світ.

 

Іван Франко дуже високо цінував талант і феноменальний розум Агатангела Кримського, не раз просив його консультацій при написанні різних наукових праць, радився і щодо художніх творів. Присвятив йому свою знамениту поему «Іван Вишенський».

 

Куратор проєкту: журналіст, письменник, буктюбер, літкритик Ярослав Карпець.

 

Деталі за посиланням.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект