УАВК

В Асоціації видавців і книгорозповсюджувачів – новий очільник

21.01.2025

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Колишнього держсекретаря Міністерства інформаційної політики Артема Біденка обрали президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК). Про це Читомо повідомив тимчасовий виконувач обов’язків директора УАВК Олександр Красовицький.

Засідання членів асоціації відбулося 21 січня.

 

Т. в. о. директора УАВК Олександр Краовицький розповів, що мав обіймати цю посаду 3 місяці, однак від часу звільнення Олександра Афоніна станом на зараз минуло 10 місяців. «Такий термін — це неправильно з багатьох причин, головна з яких – необхідність, щоб людина мала достатньо тривалий термін для роботи, аби сформувати власну стратегію. Саме тому, шукаючи нового керівника, ми радилися з кількома відомими фахівцями у сфері культури. Зрештою, це був спільний вибір – як з боку асоціації, так і з боку членів колишнього правління. Ми обрали людину, яка має досвід у бізнесі, державному управлінні та керівництві великою організацією», — додав він. 

 

Красовицький розповів, що Біденко кілька місяців працював як запрошений член правління асоціації видавців, а також брав активну участь у робочій групі, що працює над реформуванням асоціації.

 

«Протягом цього часу напрацьовувалось кілька різних варіантів моделі управління асоціацією, бо асоціація все ж таки потребує оновлення в плані менеджменту. Сьогодні ці моделі обговорювалися, зокрема, посилення ролі комітетів, секцій, створення можливостей для участі невеликих видавництв чи книгорозповсюджувачів у роботі правління. Моє призначення — це частина процесу трансформації, і це скоріше початок історії, яка буде далі розвиватися», — розповів у коментарі Читомо новообраний президент асоціації.

 

Біденко наголосив, що говорити про конкретні плани змін ще зарано, а асоціація опинилася в ситуації, яка вимагає перегляду стратегії розвитку та підходів до діяльності. За його словами, ситуацію ускладнюють війна, обмежені фінансові ресурси країни й невиконанням державою своїх зобов’язань щодо популяризації читання. 

 

«Очевидно, асоціації треба мінятися, потрібно впроваджувати нові методи роботи. Це, зокрема, стосується і методів внутрішнього управління. Подаючись на посаду, я говорив про те, що роль президента асоціації полягає передусім у тому, щоб бути її спікером і медіатором. Завданням є узгодження позицій усередині асоціації та створення платформи, де різні групи інтересів матимуть змогу висловлювати свої ідеї та реалізовувати проєкти. Паралельно з цим необхідно модернізувати асоціацію, враховуючи виклики цифрової епохи, нові форми та можливості. Особливу увагу планую приділити міжнародній співпраці. Як людина з досвідом роботи з міжнародними та донорськими організаціями, я бачу своїм завданням порушувати питання популяризації читання як важливого елементу гуманітарного розвитку й відновлення України», — каже посадовець.

Згодом на сайті УАВК повідомили, що до правління асоціації увійшли:

  • Тимофій Бусел («ТОВ ВТФ «Перун»);
  • Сергій Гап’юк («Редакція газети «Підручники та посібники»);
  • Олег Головко («ТОВ «Видавничий дім «Гельветика»»);
  • Владислав Кириченко («ТОВ «НФ»);
  • Дмитро Кононенко («Дочірнє підприємство з іноземними інвестиціями «Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»);
  • Микола Кравченко («ТОВ «Видавництво «Нора-Друк»);
  • Олександр Красовицький («ТОВ «Видавництво Фоліо»);
  • Віктор Круглов («ТОВ Видавництво «Ранок»);
  • Юлія Орлова («ТОВ «Видавництво «Віват»);
  • Олександр Попович («ПП «Юнісофт»);
  • Микола Шейко («ТОВ «Видавництво Старого Лева»);
  • Ігор Степурін («виконавчий директор ГС «УАВК»).

 

Раніше Читомо повідомляло, що Артем Біденко був головним претендентом на посаду очільника асоціації. Він — колишній державний секретар Міністерства інформаційної політики, позаштатний радник ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України», консультант англомовної диджитал-платформи The Gaze. Працював в аналітичних установах експертом з внутрішньої політики й партійних комунікацій: Інститут політики, Лабораторія законодавчих ініціатив, Міжнародний інститут порівняльного аналізу. 

 

З 2003 року до 2014 працював керівником Асоціації зовнішньої реклами України, з 2005 року до 2014 року був співвласником декількох компаній, в тому числі рекламних агенцій повного циклу. З 1 серпня 2014 року очолював Управління з питань реклами КМДА. З 19 лютого 2015 року був заступником Міністра інформаційної політики України, керівником апарату, а з 2017 року — державним секретарем МІП України. У 2019-2020 роках був державним секретарем Міністерства культури, молоді та спорту та Міністерства культури та інформаційної політики. У липні 2020 року звільнився з державної служби й очолив громадську організацію «Інститут інформаційної безпеки».

 

У розслідуванні журналістів NGL.media 2023 року йдеться, що компанії та підприємці, пов’язані родинними чи дружніми зв’язками Артема Біденка, за неповні три роки отримали від Міністерства культури та інформаційної політики 70,5 млн грн.  Артем Біденко у своєму інтерв’ю для «Детектор Медіа» прокоментував, що цифра 70,5 млн гривень — це помилка, а згадані компанії насправді отримали 54,5 млн гривень. Також він вважає, що заголовок розслідування «клікбейтний», журналісти використовували «літературні прийоми». Крім того, Біденко не побачив проблеми в тому, що компанія його тестя Віталія Шаповаленка виконувала замовлення від підприємств Мінкульту.

 

Нагадаємо, що за каденції Біденка у 2018 році МІП впровадив програму підтримки вітчизняного книговидання для потреб населення східної частини країни, а також популяризації України як європейської держави. Зокрема, міністерство підтримало закупівлі таких видань (перелік книжок не повний):

 

  • «Олег Сенцов» Олександра Мимрука (видавництво «Фоліо»);
  • «У вогняному кільці» Юрія Руденка, Анастасії Воронової, Сергія Глотова, Анастасії Глотової й Дмитра Путяти (видавництво «Фоліо»);
  • «Душу й тіло ми положим за нашу свободу» Миколи Лазаровича (ПП «Формат»);
  • «Мальована історія незалежності України» і «Веселих свят!» Братів Капранових (видавництво «Зелений пес»);
  • «Літопис українського Донбасу: Донбас в часи Визвольних Змагань 1917-1921 років» Юрія Косенка (ПП «Формат»);
  • «Rise after a fall» Геннадія Афанасьєва (видавництво «Фоліо»);
  • «Володимир Вернадський» Леоніда Томи (видавництво «Фоліо»);
  • «Олександр Довженко» Тетяни Панасенко (видавництво «Фоліо»);
  • «Made in Ukraine: купуй, смакуй, мандруй» Юлії Савостіної, Лали Тарапакіної і Юлії Аврори Огородник (видавництво «Саміт-Книга»);
  • «Книга-мандрівка. Україна» від Green Penguin;
  • «RAW Україна на передовій» від StratCom Ukraine тощо.

 

Як відомо, попередній очільник УАВК Олександр Афонін пішов з посади президента у березні 2024 року. 

 

Читайте також: Вибори директора Книжкової палати не відбулися

 

Чільне фото: Громадське радіо