PEN Ukraine

Оголосили лавреатку премії імені Леся Танюка 2023 року

04.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська журналістка, кураторка книжкових проєктів та літературних програм, виконавча директорка Українського PEN-клубу Тетяна Терен стала лавреаткою премії імені Леся Танюка «За збереження історичної пам’яті» 2023 року. Про це вона повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

«Премія імені Леся Танюка як аванс на майбутнє від людей, яких ціную і поважаю, і в пам’ять про людей, яких мені пощастило знати і яких я мала велику радість слухати і запитувати», — зазначила Терен.

 

Вручення премії відбулося у Центрі Леся Курбаса в Києві.

 

Премія імені Леся Танюка «За збереження історичної пам’яті» заснована 2018 року Всеукраїнською правозахисною організацією «Меморіал» імені Василя Стуса, Національним центром театрального мистецтва ім. Леся Курбаса та видавництвом «Дух і Літера». Вона присуджується щороку літераторам, митцям, режисерам, громадським діячам, дослідникам, історикам, науковцям незалежно від місця проживання за особливий внесок в українську культуру та історію та за стійкість громадянської позиції.

 

До кладу журі, яке висуває кандидатів на вручення премії, входять мистецтвознавиця й очільниця центру Курбаса Неллі Корнієнко, журналіст і ведучий Андрій Куликов, режисери Сергій Маслобойщиков та Сергій Буковський, письменниця Олена Стяжкіна, видавець Леонід Фінберг та інші.

 

Як відомо, Тетяна Терен стала виконавчою директоркою українського PEN-клубу у 2018 році.

 

Читайте також: Президентка Міжнародного ПЕН-клубу: Ми розглядаємо літературу як повноцінного гравця у сфері прав і свободи людини

 

Чільне фото: Вікіпедія