гуманітарна катастрофа

Оголосили загальноукраїнський збір книжок для бібліотек Херсонщини

11.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український ПЕН та Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара оголосили загальноукраїнський збір книжок для пошкоджених і зруйнованих росіянами бібліотек та культурних центрів на Херсонщині. Про це повідомляється на Facebook-сторінці організації.

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара – найбільша бібліотека Херсонщини і найбільша книгозбірня серед обласних бібліотек України. До повномасштабного російського вторгнення її фонди налічували близько мільйона примірників 45-ма мовами світу.

 

Російські окупанти пограбували бібліотеку, вивезли цінні історичні видання. 19 листопада 2022 року Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара сильно постраждала від обстрілів окупантів. Було пошкоджено близько тисячі квадратних метрів скла віконних блоків, стелю і двері. Попри постійні обстріли бібліотека продовжує роботу. Її працівники, небайдужі читачі й меценати рятують фонди та консервують будівлю.

 

«Після звільнення міста ми виявили багато пошкодженої літератури. Ті, що зникли, ймовірно, були спалені. Троє бібліотекарів та дехто з технічних працівників згодилися на співпрацю з окупантами — планували створити “нову” бібліотеку. З назви забрали ім’я Олеся Гончара. В останні дні перед звільненням вони закрили приміщення і вивозили усе, що хотіли. Ми мали відділ дуже цінних видань 18-19 століть. Зараз усі ці стелажі пусті», — розповіла директорка бібліотеки Надія Коротун.

 

Організатори акції збирають нові книжки для дітей, підлітків і дорослих українською та англійською мовами. Команда просить передавати нові книжки, видані впродовж останніх років, а також галузеву літературу — медичну, аграрну тощо.

 

Збір триватиме до 10 квітня.

 

Надіслати нові книжки, або книжки в хорошому стані, потрібно на відділення Нової Пошти № 20 у Херсоні (отримувач — Олена Жогалева, +380665257888).

 

Окрім того, якщо ви можете поділитись книжками та допомогти бібліотеці, пишіть на пошту: pr@ukrinform.com.

 

Крім Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара постраждали й інші книгозбірні: в Білозерській ОТГ пошкоджено і пограбовано 7 бібліотек, у Станіславській ОТГ – 4 бібліотеки зруйновано, у Чорнобаївській ОТГ – 2 бібліотеки пошкоджено і 4 – розграбовано.

 

Як повідомлялося, окупанти пограбували Херсонську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олеся Гончара, зокрема вивезли дореволюційні видання.

 

Читайте також: Директорка бібліотеки Херсона: Оцінити грабунки неможливо, адже будівля, вочевидь, замінована