законодавство

Олександра Коваль пояснила, як працюватимуть книжкові сертифікати

21.06.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Державна допомога 18-річним українцям на придбання книжок стане доступна вже невдовзі, а субсидії для книгарень на оренду почнуть надавати після закінчення дії воєнного стану. Про це повідомила директорка Інституту книги Олександра Коваль для УП. Життя.

На отримання державної фінансової допомоги у розмірі 908 гривень мають право усі громадяни України, яким з 1 січня 2024 року виповнилося 18 років. Кошти будуть переказані на віртуальну картку після реєстрації в «Дії». Витратити їх можна буде лише на придбання книжок українських видавців, виданих українською мовою в будь-якому форматі.

 

«У цьому я бачу велике досягнення і рух від залишків тоталітарної системи і контролю в напрямку утвердження зрілої демократії і довіри, адже ніякі експерти не формуватимуть особливих списків, ніхто не скаже, що одні книжки кращі за інші, що якісь рекомендовані, а інші — ні», — переконана Коваль.

 

За її словами, загалом на придбання книжок 18-літні громадяни України можуть витрати до 372 491 200 гривень, а видавці, акумулювавши досить значні суми, зможуть видати 1 – 1,5 млн нових книжок.

 

Сертифікати почнуть діяти після того, як Кабмін відповідною постановою затвердить порядок надання допомоги і зміни до порядку використання коштів УІК, а інститут з фахівцями Мінцифри, Держказначейства і Ощадбанку проведе тестування передавання реєстрів і переказу коштів.

 

Як повідомлялося, президент України підписав законопроєкт № 11251 про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження у червні 2024 року. Верховна рада ухвалила цей закон наприкінці травня.

 

Чільне фото: Данило Павлов/The Ukrainians