Нобелівська премія

PEN America «ошелешена» присудженням Нобеля Петеру Гандке

11.10.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

PEN America висловла «глибокий сум» з приводу присудження Нобелівської премії з літератури австрійському письменникові Петеру Гандке. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті Literary Hub.

 

Заява опублікована від імені президентки PEN America Дженніфер Іґан.

 

У документі зазначено, що PEN America ніколи не коментує літературні премії інших організацій, оскільки вважає їх суб’єктивними.

 

«Проте сьогоднішнє повідомлення присудження Нобелівської премії з літератури за 2019 рік Петеру Гандке стало винятком.

 

Ми ошелешені вибором письменника, який використовував свій публічний голос, щоб підірвати історичну правду і запропонувати публічну підтримку таким злочинцям, як колишній президент Сербії Слободан Мілошевич та лідер боснійських сербів Радован Караджич», — йдеться в заяві.

 

Своє обурення з приводу відзначення Нобелем Петера Гандке висловили також британський письменник Салман Рушді, британо-індійський письменник Харі Кунзру, словенський філософ Славой Жижек та інші відомі особи.

 

Нагадаємо, що австрійський письменник Петер Гандке у ставленні до Югославських воєн займав просербську позицію. Розголос і неоднозначну реакцію викликали його критика позиції західних політиків у цьому питанні, виступи проти бомбардування Югославії силами НАТО у 1999 році, а також промова на похороні Слободана Мілошевича.

 

Учора ми повідомляли, що під час офіційної церемонії, яка проходила у стінах Шведської академії, оголосили рішення Нобелівського комітету щодо присудження літературного Нобеля за 2019 рік Петеру Гандке

 

Нобелівську премію за 2018-ий присудили польській письменниці Ользі Токарчук.  

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект