книжкова премія

Книжку Жадана номінували на конкурс «Найкрасивіша книжка року 2020» у Польщі

27.07.2021
100 найвпливовіших людей

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Переклад книжки Сергія Жадана у списку номінантів польського конкурсу «Найкрасивіша книжка року 2020». Про це йдеться на сайті Польського товариства книговидавців.

Поетична збірка «Антена» Сергія Жадана у перекладі Богдана Задури, що минулого року вийшла у видавництві «Warstwy» (Вроцлав), увійшла до списку номінантів 61 Конкурсу Польського товариства книговидавців «Найкрасивіша книжка року 2020».

Книжка увійшла до списку номінації «Художня література». Церемонія нагородження відбудеться 9 вересня під час Варшавського книжкового ярмарку.

 

До журі конкурсу увійшли: дизайнер Мєчислав Василевскі, мистецтвознавець Анджей Томашевскі, науковиця Ева Репухо, дизайнер Ришард Криска, власник студії дизайну Артур Франковскі, дизайнерка Маґдалена Франковска, письменник Анджей Барецкі, історикиня Аґата Шидловска.

 

Конкурс «Найкрасивіша книжка року 2020» проводить Польське товариство книговидавців. На нього можуть подавати книжки польських видавництв, створені авторами (в тому числі дизайнерами), які постійно проживають у Польщі. Журі конкурсу оцінює лише дизайн книг.  Видавці книжок-переможців отримують почесні дипломи. Конкурс є формою промоції польських книжок за кордоном, і переможців запросять до участі у конкурсі «Найкращий дизайн книг з усього світу» в Лейпцигу та на виставку «Buchkunst» Міжнародного книжкового ярмарку в Франкфурті.

 

Додамо, цього місяця Сергій Жадан отримав другу щорічну премію імені Дерека Волкотта.