Гайвороння

Поетичний конкурс «Гайвороння» оголосив фіналістів

22.06.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Восьмий Міжнародний поетичний конкурс «Гайвороння» оголосив фіналістів. Про це повідомили на фейсбук-сторінці конкурсу.

Журі обирало фіналістів з-поміж 557 учасників. Заявки надіслали учасники з Німеччини, Туреччини, Китаю, Польщі, США, Данії, Франції, Португалії, Іспанії, Бельгії та Перу. Переможців у фіналі визначатимуть серед 11 конкурсантів:

 

 • Дар’я Зоріна
 • Уляна Безпалько
 • Ірина Пушко
 • Тарас Яресько
 • Володимир Ковальчук
 • Катерина Бойко
 • Ірина Божко
 • Микола Гуменюк
 • Юліана Лесняк
 • Володимир Биньо
 • Віктор Кропивний

 

Окремо журі відзначило добірки Юрія Ліщука, Анни Море, Надії Косаревич, Єлени Дорофієвської, Анни Сєдих, Святослава Жаботинського, Олександра Корнейка, Ірини Мельничин, Олексія Каркачова, Юлії Голюк, Ярослави Чередніченко, Мар’ї Терції, Лії Бурман, Олени Пелешенко, Іллі Рудійка, Марії Бандури, Христини Кобко та Юлії Кропив’янської.

 

Члени журі конкурсу ексклюзивно для Читомо прокоментували твори цьогорічних конкурсантів.

 

«Я б сказала, що багато потенційно хороших поетів, але не так багато, як хотілося б, із них аж сильно запам’ятовуються (до речі, може того й менше фіналістів цього року, що журі вибрало найяскравіших?). Але загалом багато вправних і розумних добірок, рівень текстів цілком радує і процес відбору реально тішить», − зауважила Елла Євтушенко.

 

«Для мене найважче у процесі реєстрації — занурення у короткі чи довші історії заявників. Дехто залишає лаконічні довідки, дехто надсилає резюме, а хтось —  довіряє щось найбільш сокровенне. Для кожного учасника наважитися надіслати свою творчість на чиюсь оцінку — дуже відповідальний і серйозний крок. Тож ця довіра дуже цінна, відтак важливо її не зрадити», − розповіла виконавча директорка конкурсу Яніна Дияк.

 

«Трюїзмів забагато, стереотипних образів. А з іншого боку — рівень рукописів хороший. Більше тематик, різномаїття стилів. І песимізму в текстах стало більше.Можливо, локдаун дався взнаки», − припустив Ярослав Гадзінський.

 

«Я вже декілька років поспіль читаю заявки на конкурс і цьогоріч я насправді була приємно здивована рівнем конкурсу. Кожен з журі мав обрати 15 учасників (вони усі зашифровані, ми маємо лише кодовий номер та тексти). І мені було доволі складно зупинитися на 15, бо спочатку я відібрала чоловік 40 і довелося цей список ще раз прочісувати. Звісно, як і завжди, рівень текстів доволі сильно різниться. Проте «середній» рівень, як на мене, став усе ж вищим», − констатувала Оксана Гаджій.

 

Додамо, року генеральний партнер конкурсу видавництво «Саміт-Книга» видасть поетичні збірки двох переможців. Також партнерами конкурсу стали видавництва «Люта справа», «Парадигма» і літературна агенція «OVO».

 

Нагадаємо, минулого року переміг у конкурсі Ярослав Корнєв, а Сергій Рубнікович отримав Гран-прі.

 

Ви також можете ознайомитись із переможницями конкурсу 2019 року.