статистика

Понад половина американців вважає, що про їхнє життя можна написати книжку

12.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Значна частина американців вважає, що їхнє життя настільки цікаве, що могло б стати книжкою чи фільмом. Про це йдеться у результатах соціологічного дослідження, що провели компанія OnePoll і видавництво thriftbooks під час кампанії NaNoWriMo.

55% респондентів вважають, що їхні біографії досить цікаві, щоб стати творами художньої літератури. Лише 15% опитаних зізналися, що почали роман, 6% написали його до середини і лише 8% закінчили. що Ті, хто починали писати свій перший прозовий художній твір, почали у віці від десяти до п’ятдесяти років. Люди, які визнали себе постійними читачами, мали майже вдвічі більше шансів зробити таке рішення.

 

Респонденти, які відмовилися, посилаються на те, що не можуть придумати кінцівку (40%), їм нудна історія чи герої (36%) та не мають достатнього часу (33%). Проте 24% опитаних написали хоча б один вірш.

 

Крім того, американці вважають, що написати художню книжку для підлітків (young adult) значно легше, ніж для дорослих. Результати опитування також показали, що близько половини опитаних не цікавились читанням у школі, однак змінювали ставлення до нього приблизно за десять років.

 

NaNoWriMo (National Novel Writing Month) − щорічна подія, яку проводять впродовж листопада у різних країнах світу. За умовами письменницького марафону, який стартує 1 листопада, учасники мають рівно місяць для того, щоб написати твір на 50 тисяч слів. При цьому, автора не обмежують ні у жанрі, ні у мові написання. Переможцем вважають кожного, чий роман 30 листопада о 23:59 матиме достатній обсяг.

 

З часу заснування конкурсу американським письменником Крісом Бейті у 1999 році, марафон поширився на багато країн світу. У 2017 році у NaNoWriMo взяли участь 136 українських авторів.

 

Зауважимо, американці стали більше читати за час другої хвилі пандемії. У 2018 році стало відомо, що все більше американської молоді читає поезію.