Велика Британія

Послаблення карантину у Великій Британії: продажі друкованих книжок зросли на третину

26.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Продажі друкованих книжок у книгарнях Англії і Уельсу за тиждень після локдауну зросли на 32,5%. Про це повідомляє The Guardian.

 

Книжкові магазини відкрились 12 квітня разом з іншими непромисловими магазинами вперше з грудня 2020 року. За даними Nielsen BookScan, книжковий ринок Англії і Уельсу зріс на 32,5% за тиждень. Загалом за сім днів (12 – 17 квітня) продали 3,7 млн ​​друкованих книжок.

 

Найбільше за цей тиждень купували художню літературу. Зокрема, роман Меггі О’Фаррел «Гамнет» про дружину і дітей Вільяма Шекспіра і нову книжку Кадзуо Ішіґуро «Клара и Сонце».

 

«У нас були люди, які намагалися відчути запах книжок за допомогою своїх масок, а також цілком поважні люди середнього віку, які вели себе, немов діти у крамниці солодощів. У нас був чудовий перший тиждень. Було так приємно знову побачити знайомі обличчя. Ми хвилюємося за деяких наших старших клієнтів, оскільки вони можуть бути самотніми в найкращий час, а регулярне відвідування книжкового магазину є важливою частиною їхнього тижня», – сказав власник Вестборнської книгарні у Борнмуті Пол Енджел.

 

У книжковій крамниці Not Just Books у Тетфорді власниця Джейн Джеймс сказала, що бачити хвилювання дітей було найприємнішою частиною відкриття.

 

«Найприємніший момент стався в суботу вранці, коли батько привів двох своїх синів і сказав:« Я не знаю, що ви зробили з моїми хлопчиками, але вони не спали з 6:30 ранку і просили, щоб я відвів їх у ваш книжковий магазин!», – розповіла Джеймс.

 

Продажі книжок у Великій Британії досягнули рівня 2020 року, коли було продано 202 млн друкованих видань, незважаючи на закриття фізичних книгарень під час карантину. Великі видавництва повідомляли про гарний прибуток, а багато незалежних книгарів спостерігали сильну підтримку з боку місцевих громад, незважаючи на рекордні прибутки таких «гігантів», як Amazon.

 

Нагадаємо, згідно з дослідженням британського інтернет-ринку OnBuy.com, найпопулярнішою книжкою в інстаграмі є роман «Вбити пересмішника» Гарпер Лі.

 

Як повідомлялося, у Великій Британії масово скуповують книжки задля кращого фону на відеонарадах.

 

Чільна: booksandvinyl.co.uk