жінки

Премію Women in Arts отримала Катерина Калитко

14.03.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Лауреаткою першої премії Women in Arts в категорії «Жінки в літературі» стала Катерина Калитко. Про це повідомляється на сайті проекту HeForShe.

 

Усього на премію Women in Arts у номінації «Жінки в літературі» претендували 5 осіб: Катерина Калитко, Мар’яна Савка, Оксана Забужко, Софія Андрухович та Тетяна Малярчук.

 

Переможницю визначили експертна рада у складі: Ірини Славінської, Юрія Іздрика, Оксани Щур та Євгенії Лопати і експертне журі, до якого увійшли: Євгенія Нестерович, Ростислав Семків та Тетяна Терен.

 

Крім цього, премію вручили ще у 4 номінаціях: «Жінки в візуальному мистецтві», «Жінки в музиці», «Жінки в театрі і кіно» та «Жінки в культурному менеджменті».

 

 

Премія Women In Arts, яку вручають жінкам за актуальні досягнення у мистецтві, була заснована Структурою ООН Жінки Україна у партнерстві з Українським інститутом за експертної консультації з арт-менеджеркою Катериною Тейлор. Премію присуджують з метою підтримки та сприяння професійному розвитку жінок у сфері мистецтва та культури України на національному та міжнародному рівнях, а також подоланні ґендерних стереотипів та усунення нерівності.

 

Для визначення номінанток премії та відбору переможниць було запрошено компетентну незалежну експертну раду та експертне журі, до складу якого за згодою увійшли літературні, художні, музичні, театральні, кінокритикині/ки і письменники/ці, літературознавиці/ці, видавчині/ці, представниці/ки ЗМІ, мистецтвознавиці/ці та інші спеціалістки/ти цільових сфер.

 

Організаційний комітет намагався дотриматись ґендерного балансу і сформувати таку експертну раду, яка представлятиме різні сектори (приватний і державний, громадський, а також незалежну експертизу) для того, щоб скласти об’єктивні списки кандидаток лонг-листа.

 

Нагадаємо, що у 2017-му Катерина Калитко отримала премію імені Джозефа Конрада.

 

Також із книжкою «Земля загублених, або маленькі страшні казки» Калитко стала переможницею «Книги року BBC-2017».