Календар подій

слухай

20.12

Київ

11:00 Університет імені Бориса Грінченка, вул. Маршала Тимошенка, 13

Презентують онлайн-бібліотеку аудіокниг «Слухай»

Відбудеться презентація соціального проєкту, реалізованого в рамках Громадського бюджету Києва — «Слухай. Бібліотека аудіокниг українською мовою».

У ході проєкту створено онлайн-бібліотеку аудіокниг класичної української прози та поезії, що входять до шкільної програми, а також творів відомих сучасників з їх авторським начитуванням. Авторська команда «Типовий Київ» спільно з Інститутом журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка за рік вдалося реалізували амбітну задачу — озвучити понад 100 книг та віршованих творів.

 

До начитування долучились теле- та радіо ведучі, актори театру та кіно, зірки української музичної сцени, студенти та просто волонтери, які пройшли кастинг. Серед них: Валерий Харчишин, Даша Астаф’єва, Богдан Бенюк, Даша Коломієць, Назар Задніпроський, Павло Зібров, Тімур Мірошниченко, Євген Янович, Олександр Ярмак, Євген Галич, Женя Бардаченко (Jay DILEMMA), Олексій Супрун (Петро Бампер), Ірина Хоменко, Поліна Ткач, Олег Маслюк та інші відомі українці.

 

«Аудіокниг українською мовою вкрай обмаль, а в умовах сучасного розвитку технологій знання та культуру необхідно доносити в максимально простих та зручних формах. Аудіокнига — одна з таких форм», — коментують ініціатори проекту. Крім того такий формат творів дуже потребують люди із особливими потребами (з вадами зору, діагнозами дислексії, труднощами у навчанні, зокрема з неспроможністю сприймати інформацію зорово).

 

Серед озвучених книжок — класика української прози Ольги Кобилянської, Григорія Квітки-Основ’яненка, Івана Франка, Панаса Мирного, Валер’яна Підмогильного та ще десятки авторів. Понад 50 віршованих творів Максима Рильського, Олени Теліги, Дмитра Павличка, Лесі Українки, Миколи Хвильового та інших письменників. Сучасна література від Ольги Деркачової, Євгена Ліра, Наталії Сняданко, Христини Козловської. Марк Лівін та Катерина Бабкіна начитали свої найкращі авторські роботи.

 

Під час відкритої презентації авторська група офіційно запустить проєкт, розкаже про його створення, результати та подальші плани. На захід запрошені представники міської влади, зірки, що долучились до озвучування книжок, а також автори сучасних творів.

 

Сайт проекту

 

Організатори проєкту: «Типовий Київ» спільно з Київським університетом імені Бориса Грінченка, за підтримки Громадського бюджету Києва, КМДА та Департаменту освіти КМДА.

 

Акредитація представників ЗМІ — Тетяна Поліщук, +380 50 968 1430

 

Подія на фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект