Календар подій

Презентують збірку перекладів про цифрові технології та утопію інтернету

У рамках проєкту «Цифрова праця» Центру соціальних і трудових досліджень була видана збірка перекладів «Цифровий капіталізм і утопії Інтернету». Презентація видання та його обговорення відбудуться в онлайн-форматі.

Цифрові технології дедалі більше проникають в традиційні сектори економіки, медицину, освіту та повсякденне життя. Інфраструктура цифрових медіа та пристроїв, хмарних обчислень та інтернету вимагає для своєї підтримки великих матеріальних і людських ресурсів, що переплітаються у складних мережах видобутку корисних копалин, логістики, обробки, прогнозування та оптимізації.

 

Водночас для багатьох взаємодія з цифровими платформами стирає межу між вільним часом та працею, перетворюючись в форму відчуженої роботи. Тоді як масований збір даних не лише позбавляє користувачок контролю над тим, як саме використовується їх онлайн-активність, але й дозволяє корпоративним соціальним мережам накопичувати капітал та концентрувати монопольну владу в безпрецедентних масштабах. Але цифрові технології, поза тим, можуть допомогти подолати важку працю і дефіцит, нерівність та авторитаризм, ставши частиною загального надбання людства.

 

У збірці «Цифровий капіталізм і утопії Інтернету» представлені переклади текстів відомих дослідників цифрової економіки, Інтернету, медіа і комунікацій Крістіана Фукса, Євгенія Морозова і Ніка Дайер-Уітфорда.

 

Деталі презентації за посиланням.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект