журналісти

Президент України призначив стипендії дітям журналістів, загиблих при виконанні професійних обов’язків

29.05.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків».

Так, стипендії отримають:

 

Максим Веремій, який народився 2009 року, син журналіста В’ячеслава Веремія, − загинув у зв’язку з виконанням професійних обов’язків (газета «Вести») у лютому 2014 року під час Революції гідності, його побили «тітушки» при спробі сфотографувати їх;

 

Кіра Лабуткіна, яка народилась 2010 року, донька журналіста Дмитра Лабуткіна, − загинув у зв’язку з виконанням професійних обов’язків (прес-офіцер сектора «С» у зоні проведення антитерористичної операції) у лютому 2015 року біля Дебальцевого.

 

Додамо, стипендію Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням службових обов’язків, заснували у 2002 році. Її призначають на один рік і виплачують щомісяця у розмірі півтора прожиткового мінімуму на одну особу. Після закінчення зазначеного строку стипендіат має право на повторне звернення щодо призначення стипендії. Стипендії призначають неповнолітнім дітям, або дітям-інвалідам чи дітям-студентам загиблих журналістів до 23 років.

 

Нагадаємо, цього року Президент України підписав два укази, якими призначив стипендії: сімнадцяти письменникам – дворічні та довічні, а стипендії Президента України – двадцяти двом молодим письменникам.