Міністерство освіти України

Стало відомо, хто очолить Міністерство освіти і науки

18.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Верховній Раді зареєстрували заяви про відставку міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, натомість міністерство очолить науковець і військовий Оксен Лісовий. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Оксен Лісовий — директор Національного центру «Мала академія наук України» і боєць 95-ї окремої десантно-штурмової бригади.

 

Народився 21 липня 1972 року на Київщині у родині дисидентів Василя і Віри Лісових. За два тижні до його народження радянська влада заарештувала батька, який виступив з відкритим листом на захист шістдесятників, а мати за це була звільнена з роботи в Інституті педагогіки. Василь Лісовий провів у таборах та засланні 11 років, був звільнений у липні 1983-го.

У 2012 році отримав ступінь кандидата філософських наук (філософська антропологія, філософія культури), а у 2015-му – вчене звання доцента. З 2021-го — «Заслужений працівник освіти України».

Від початку повномасштабного вторгнення росії долучився до ЗСУ як доброволець у складі ДШВ. Воював на сході України (Слов’янськ – Краматорськ – Дружківка та поблизу Кремінної).

 

«Моя мрія — осередок наукової, громадянської й підприємницької освіти в кожному великому селі й малому містечку. Зараз розроблений концепт малих мобільних освітніх просторів, відібрані методики, сформована команда проєкту, розпочата робота з пошуку грантів. У 2023 році сподіваюся розпочати пілот. Також разом з Інститутом філософії розпочато створення унікального простору для дітей, де через осмислене читання книг ми розвиватимемо в дітях емоційний інтелект, креативність і критичне мислення. Це буде фантастичний простір у фантастичному місці, в самому серці Києва», — зазначив Лісовий в інтерв’ю «Вікнам».

 

Як відомо, напередодні оголосили про відставку попереднього міністра освіти Сергія Шмигаля.

 

Нагадаємо, нещодавно створили петицію щодо звільнення Олександра Ткаченка з посади міністра культури.

 

Чільне фото: Вікна