графічний дизайн

Стало відомо, скільки заробляють українські графічні дизайнери

01.06.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Середня заробітна плата українських графічних дизайнерів-початківців складає 12 тис. 700 грн на місяць. Про це свідчать результати опитування, яке провела платформа Happy Monday.

 

Водночас дослідження показало, що середня зарплата Senior-графічних дизайнерів складає 23 тис. грн.

 

«Графічний дизайн — це основа будь-якого дизайну, чия головна функція — комунікація. Графіки-дизайнери — це візуальні комунікатори, які формують візуальне середовище і активно впливають на мислення і бажання людей: ми доносимо до них різноманітні ідеї, цінності, смисли. Низька оплата нашої праці — це відображення «дитячих» запитів українського суспільства, яке хоче отримати миттєву вигоду і з довгостроковими стратегіями.

 

Якщо в комерційному дизайні власники компаній здатні бачити прямий взаємозв’язок між виробленим ними товаром і дизайном, який підвищує його додаткову вартість, то представникам державних структур, культурних інституцій, сервісних компаній ще тільки потрібно буде побачити, як хороші комплексні візуальні комунікації допомагають їм досягати поставлених цілей», – говорить засновниця та викладачка School of Visual Communication Наталія Синєпупова.

 

Опитування свідчить, що рівень заробітної плати у сфері дизайну зростає відповідно до досвіду. На суттєве підвищення можна розраховувати після 5 років досвіду та на 10-му році роботи.

 

 

Фахівці, які в роботі з клієнтами чи партнерами регулярно використовують англійську мову, в середньому заробляють майже на 14 тис. грн у місяць більше, ніж ті, в кого немає такої потреби.

 

Найбільше в Україні заробляють дизайнери у Дніпрі та Києві, а найменше — в Івано-Франківську. Суттєво більше заробляють дизайнери-українці, які працюють та проживають у країнах Європи.

 

Онлайнопитування проходило з 2 квітня по 4 травня. У ньому взяли участь понад 800 дизайнерів. Серед респондентів найбільша кількість киян — 74,6%, також участь в опитуванні взяли дизайнери зі Львова, Харкова, Дніпра та інших українських міст.

 

Участь у досліджені взяли представники різних напрямів сфери: графічні дизайнери, UX/UI-дизайнери, продуктові дизайнери, вебдизайнери, ілюстратори та інші. Графічні дизайнери складають майже половину опитаних — 43%.

 

Читайте також про переможців конкурсу Ukrainian Design: The Very Best Of 2020.