Календар подій

Станіслав Асєєв презентує книгу про полон у ДНР «Світлий Шлях»

У листопаді стартував новий сезон «Книжкових вечорів із PEN Ukraine» (#PEN_book_evening), які відбуваються на Facebook-сторінці Українського ПЕН.

У рамках проєкту 21 грудня о 18:00 відбудеться презентація нової книжки Станіслава Асєєва «“Світлий Шлях”: історія одного концтабору» (Видавництво Старого Лева). Модеруватиме зустріч журналістка, виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен. Під час презентації глядачі зможуть поставити запитання автору в коментарях до трансляції.

 

У книжці «Світлий шлях» Станіслав Асєєв розповідає про своє перебування у полоні проросійських сил в окупованому Донецьку, куди він потрапив за сфабрикованими звинуваченнями «у шпигунстві» у травні 2017 року та був звільнений 29 грудня 2019 року в межах обміну полоненими.

 

Книга розкриває неприховану правду про полон, який стирає межі між людськими почуттями, про життя, яке вирує на сусідній вулиці, про тортури, які стають буденністю, а також про людську жорстокість, яка не має меж. Історія, написана Станіславом Асєєвим, шокує не лише своїм змістом: події, описані автором, відбуваються зовсім поряд – в підвалах окупованого Донецька у наші дні. Книга двомовна: під однією обкладинкою читач знайде тексти українською (у перекладі Вікторії Стах) та мовою оригіналу – російською.

 

Станіслав Асєєв – український письменник, журналіст, член Українського ПЕН. У травні 2017 року він був незаконно ув’язнений у Донецьку проросійськими збройними формуваннями «ДНР». У жовтні 2019 року стало відомо, що так звана «прокуратура ДНР» «засудила» Станіслава Асєєва до 15 років ув’язнення, звинувачуючи його в «екстремізмі», «шпигунстві» та «закликах до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності». У грудні 2019 року Станіслав був звільнений у рамках обміну утримуваними особами між Україною та «Л/ДНР».

 

Деталі за посиланням.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект