бібліотека

Сучасна «Бібліотека в хмарах» у Мексиці

03.08.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У місті Сьюдад-Ідальго мексиканського штату Мічоакан Boeing 727 перетворили на сучасну бібліотеку. Про це повідомляє Mexico News Daily.

 

Після того, як авіакомпанія Aeroméxico у 2008 році вилучила Boeing 727 зі служби, літак тримали в ангарі аеропорту Мехіко майже 10 років.

 

У березні 2017-го його у розібраному вигляді перевезли у Сьюдад-Ідальго.

 

 

Повторну збірку та переобладнання Боїнга здійснила неприбуткова організація Suena México Suena (Dream Mexico Dream) за підтримки Федерального секретаріату культури.

 

Минулого року його переобладнали в бібліотеку, яку назвали Biblioteca en las Nubes («Бібліотека в хмарах»).

 

З часу відкриття бібліотеки у квітні 2018-го, літак відвідало незліченна кількість дітей та підлітків.

 

Фюзеляж Boeing 727 оснащений новітніми технологіями, серед яких швидкісний інтернет, комп’ютери та планшети. Також тут є проектор та екран для показу навчальних фільмів.

 

 

У задній частині літака розміщений читальний зал, де відвідувачі можуть посидіти за читанням традиційних паперових книжок.

 

Водночас у кабіні можна спробувати свої сили в управлінні літаком за допомогою симулятора польоту віртуальної реальності.

 

 

За словами менеджерки бібліотеки Янет Мартінес Санчес, «Бібліотеку в хмарах» безкоштовно відвідують і дошкільнята, і учні, і студенти, щоб розвивати свої дослідницькі та читацькі навички.

 

 Також читайте про 25 найкрасивіших бібліотек США і про те, як працюють фінські бібліотеки.

 

Фото: EL CLARIN, EL UNIVERSAL