медіа під час війни

The Ukrainians вперше відкрили вільний продаж журналу Reporters

02.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

The Ukrainians продовжили випуск паперового журналу Reporters та вперше відкрили вільний продаж видання. Про це повідомляють на Facebook-сторінці глянцю. 

До цього часу він поширювався лише серед амбасадорів та амбасадорок The Ukrainians — членів спільноти, які підтримують щомісячними грошовими внесками екосистему The Ukrainians Media, до якої входить і журнал Reporters

 

Тепер журнал можна купити напряму через сайт — перші два випуски вже доступні для придбання. Однак, третій номер з’явиться у продажу за 5 місяців. 

 

Головна редакторка видання Марічка Паплаускайте розповіла Читомо, що друкований журнал почали видавати у червні 2021 року, плануючи кожне число раз на пів року. Відтоді випустили вже два випуски: у червні, присвячений 30-річчю незалежності Україні, і в грудні, темою якого були дива. 

 

«Повномасштабна війна, звісно, внесла корективи у нашу роботу, однак загальна стратегія залишилася незмінною і зараз ми завершуємо роботу над третім номером — якщо нічого не завадить, він приїде з друкарні наприкінці червня», зауважила Марічка. 

 

Тема нового номера — людина на війні. Як зазначає головна редакторка, цей номер редакція хотіла б присвятити перемозі і навіть почали планувати конкретні історії, але боротьба поки триває: «Маємо шукати світло у все ще темний час. Це світло — наші люди. Військові, які спеціально зайшли на одну з вулиць Ірпеня, де все ще тривали бої, аби вивезти лежачого дідуся. Жінка, яка у бомбосховищі «Азовсталі» на відкритому вогні готувала дітям «торт» із залишків борошна й цукру, аби відсвяткувати день народження одного з малюків. Рибалки, котрі перевозили людей з окупованого берега Дніпра на вільний, ризикуючи загинути від куль чи шторму».

 

Обкладинкою номера стала фотографія, зроблена українським військовим із полку «Азов» Дмитром Козацьким: «Ми домовилися з автором про використання цього фото кілька днів тому, щойно воно було опубліковане. Це фото — історичне і має бути збережене».

Над випуском журналу працює понад 40 людей: це і основна команда Reporters, і запрошені репортерки й фотографи, а також письменники й письменниці. У письменницькому колі третього випуску: Артем Чех, Олександр Михед, Лариса Денисенко та інші. 

 

«Усі матеріали друкованого журналу Reporters написані спеціально для журналу — тобто, паперова версія не дублює репортажі з сайту, а дає читачам унікальний контент, створений для вдумливого неспішного читання з паперових сторінок», додає Марічка для Читомо. 

 

Сайт журналу за посиланням. 

 

Інтернет-видання The Ukrainians запустили в 2014 році Тарас Прокопишин, Інна Березніцька та Володимир Бєглов. Команда створила сайт власним коштом, і всі журналісти та фотографи спершу співпрацювали з ним на волонтерських засадах.

 

Reporters — перший в Україні журнал літературного репортажу.

 

Нагадаємо, що 20% медійників висвітлюють вторгнення росії, працюючи на передовій. 

 

Читайте також: Марічка Паплаускайте: Моя книжка не є промоцією Бога